Прес-центр24 квітня 2024, 16:04

Релігійні організації Луганщини засудили «священну війну» росіян

Голова Луганської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор взяв участь у онлайн-засіданні регіональної Консультативно-координаційної Ради з питань сприяння діяльності релігійних організацій та Ради з питань етнонаціональної політики при ОДА.

До заходу долучилися керівники різних конфесій та релігійних об’єднань, що діють на Луганщині.

На початку зустрічі Артем Лисогор привітав Луганську іудейську громаду з нагоди триваючого світлого свята Песах та висловив найкращі побажання вірянам громад християн східного обряду Луганщини, котрі перебувають у молитовному очікуванні настання величного свята Воскресіння Христового – Великодня.

«росіяни забрали у нас мир, спокій, душевну рівновагу. Вони руйнують усе, до чого простягнеться їх рука. Церкви та інші релігійні споруди не є виключенням. Ватажок їх церкви називає загарбницьку війну проти України «священною війною», виправдовуючи найкривавіші злочини своїх прихожан з автоматами», – щиро обурився Артем Лисогор та додав, – «Єдина церква Православної церкви України, яка діяла на території рф, була цинічно зруйнована. Про яку свободу віросповідання ми можемо казати на окупованих територіях? Її просто немає».

Архієпископ Луганський і Старобільський ПЦУ Лаврентій, протоієрей УГКЦ міста Сєвєродонецьк отець Сергій, представники Євангельських церков, ісламських та іудейських громад Луганщини у своїх промовах різко засудили заяви московського «патріарха» щодо так званої «священної війни» як інструменту повномасштабного вторгнення і відбілення воєнних злочинів армії рф.