Прес-центр14 жовтня 2018, 12:10

В області відбуваються урочистості до Дня захисника України

«Україна відзначає найбільше національне свято – День захисника України. Сьогодні й День Пресвятої Покрови, День Українського козацтва та День народження УПА. Нажаль, кожного дня гинуть українці, бо боротьба за незалежність ще не завершена. Дякую всім, хто боронив та боронить нашу державу, волонтерам, небайдужим, тим, хто допомагає нашим воїнам. Звертаюся до українців, які зараз вимушені жити під московською окупацією. Україні пам’ятає про вас. Обов’язково настане день, коли ми разом у звільнених Луганську та Донецьку відсвяткуємо Пресвяту Покрову.  Упевнений, ми переможемо у цій неоголошеній гібридній війні. Слава Україні!» – у свій промові, відкриваючи урочистості, наголосив виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації, перший заступник голови Сергій Філь.

На захід «Слава Україні! Героям Слава!» у серці Сєвєродонецька – площі Перемоги – зібралися керівництво облдержадміністрації, операції Об’єднаних сил, Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління ДСНС Україні у Луганській області, інших правоохоронних та військових структур, юнаки та дівчата, сєвєродончани та гості міста. Також на площі у парадному строю вишукалися курсанти комунального закладу «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичної підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії». Усі разом виконали Гімн України.

Сергій Філь виконав ще одну почесну місію – вручив державні нагороди та обласні відзнаки з нагоди Дня захисника України.

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі національної освіти, значні успіхи у справі військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджений начальник комунального закладу «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичної підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» Валерій Ємбаков.

Грамоту Верховної Ради України отримали старший вихователь цього навчального закладу Костянтин Вощаний та бібліотекар Тамара Сосновська.

За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків знаком пошани «Захиснику Луганщини» нагороджено військовослужбовців Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку капітана Володимира Воробйова та полковника Андрія Гречку; військовослужбовців військової частини А0536 старших солдатів Ларису Остроушко, Олену Поліщук та сержанта Олександра Хричова. 

Крім того, багатьох учасників урочистостей нагороджено Листами подяки обласної державної адміністрації

Учасників урочистостей своїм мистецтвом порадували духовий оркестр Національної гвардії України та артисти Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру з вокально-хореографічної композицією.

Також на площі Перемогу усі бажаючі зможуть побачити зразки військової техніки, подивитися обласний відкритий фестиваль-конкурс патріотичної пісні, програму «Козацькі розваги» за участю студентської та учнівської молоді та концерт гурту «БеZМеЖ» Луганської обласної філармонії.