Прес-центр30 грудня 2023, 14:12

Як оформити субсидію переселенцю

Субсидія надається за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, яке зазначене у довідці ВПО. При цьому укладання договору наймання житла не вимагається, а склад домогосподарства зазначається заявником у декларації.

Для отримання субсидії внутрішньо переміщеній особі необхідно надати такі документи:
- заява про призначення субсидії;
- декларація про доходи та витрати;
- паспорт громадянина України;
- документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків або паспорт з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- дані про мешканців домогосподарства;
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що підтверджує фактичне місце проживання.

При призначенні житлової субсидії розмір допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи не враховується до сукупного доходу.

Заяви з необхідними документами для отримання пільги можна надати:
- особисто у сервісних центрах Пенсійного фонду України;
- уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації та посадових осіб ЦНАПів;
- надіславши їх поштою;
- в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики, інтегровані з них інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, мобільний додаток Пенсійного фонду України, вебпортал Пенсійного фонду України або Портал. Дія.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 року №621 обов’язкового відсотка платежу.