Прес-центр17 жовтня 2018, 16:10

Юрій Гарбуз разом з Мариною Порошенко відкрили Інклюзивно-ресурсний центр в Рубіжному

Сьогодні, 17 жовтня, дружина Президента України відвідала Луганську область із робочою поїздкою. У ході візиту Марина Порошенко та голова Луганської облдержадміністрації Юрій Гарбуз підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Луганщина стала вже 22-м регіоном України, який у рамках загальнодержавної реформи буде розвивати і впроваджувати інклюзивну освіту, а також створювати доступні та якісні умови для навчання «особливих» дітей.

За словами Марини Порошенко, «на сьогодні в Луганській області функціонує 56 інклюзивних шкіл, у яких навчається 221 дитина з особливими освітніми потребами. Проте інклюзивною освітою охоплено лише 20% таких дітей Луганщини, тому попереду багато роботи». Марина Порошенко підкреслила, що для неї Луганщина – особливий регіон. Через військові дії він потребує більш пильної уваги. В освітній сфері це і створення інклюзивно-ресурсних центрів, і підготовка фахівців для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

Юрій Гарбуз подякував дружині Президента України за внесок у розвиток інклюзивної освіти та дієву допомогу Луганщині на шляху реформування освітнього простору. Він також наголосив: «Для нашої області кроки, що відкривають перед дітьми з особливими потребами нові можливості адаптації у соціумі, дуже важливі. Адже це і є головне свідчення нашого європейського вибору, в центрі якого – людина з її потребами і почуттями». За словами очільника Луганщини, на сьогодні в області навчально-виховним процесом охоплено 1198 дітей з інвалідністю та створено 6 інклюзивно-ресурсних центрів (у містах Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, а також у Попаснянському, Станично-Луганському та Старобільському районах). Кількість дитячих садочків з інклюзивними групами у 2018-2019 навчальному році, порівняно з попереднім, збільшено майже в 2 рази – з 11 до 20 дитсадочків. Так само вдвічі збільшилася кількість закладів середньої освіти: з 27 у 2017-2018 навчальному році до 55 у поточному.

Щоб забезпечити ефективність впровадження реформи інклюзивної освіти на Луганщині, дружина Президента передала керівництву області типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які розроблено командою Фонду Порошенка у співпраці з експертами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Приміщення Медіатеки та Ресурсної кімнати вже стали невід’ємною частиною Нового Освітнього Простору в українських школах. «Це сучасний інтерактивний простір для дітей з особливими освітніми потребами, де вони можуть навчатися за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога, набувати соціальний досвід, необхідний для самостійного дорослого життя, а також проводити час разом зі своїми друзями», – зазначила дружина Президента.

Під час візиту на Луганщину Марина Порошенко взяла участь у відкритті Інклюзивно-ресурсного центру в м. Рубіжне, який також створено за проектом Фонду Порошенка та Мінрегіонбуду. Усього в цьому році в області працюватиме шість таких сучасних ІРЦ, які з 1 вересня 2018 року замінили застарілі психолого-медико-педагогічні консультації (ПМПК).

Марина Порошенко підкреслила, що «Інклюзивно-ресурсні центри працюють за принципом максимальної наближеності до місця проживання дитини, забезпечують кваліфікований супровід дітей протягом всього періоду навчання (з 2 до 18 років) і використовують у своїй роботі сучасні методики та Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я дітей та підлітків (МКФ-ДП)». На початок цього навчального року по всій Україні відкрито вже майже 400 нових ІРЦ, які користуються широкою популярністю серед дітей та батьків.

Також у ході візиту на Луганщину дружина Президента ознайомилася з роботою Рубіжанського навчально-реабілітаційного центру «Кришталик», в якому навчається майже 200 дітей з особливими освітніми потребами – від народження до 18 років. Марина Порошенко поспілкувалася з вихованцями закладу та педагогічним колективом. Серед основних завдань цього центру – створити передумови до інтеграції кожної дитини в дитячий садочок, загальноосвітню школу та в соціум.