Прес-центр1 травня 2020, 08:05

Жоден агропродовольчий ринок Луганщини не почав працювати 1 травня

Про це повідомила начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Луганській області Ріта Холоденко.

«Потенційно сьогодні могли б відкритися 13 з 22 агропродовольчих ринків Луганської області. Проте, для цього, крім відповідної реєстрації, його керівник мав забезпечити дотримання усіх заходів санітарної безпеки. Зокрема, проходження температурного скринінгу продавцями та відвідувачами, а також встановити на кожному вході  диспенсери з антисептиком. Тож, про готовність стати до роботи вже 1 травня заявили тільки керівники ринків «Успіх» та «Універсальний», що у Сєвєродонецьку», - розповіла вона.

Відповідно до отриманих заяв, представники Держпродспоживслужби та Сєвєродонецької міської ради у супроводі Нацполіції зранку обстежили ці торговельні майданчики. На ринку «Успіх» був відсутній безконтактний термометр та санітайзери, а керівництво «Універсального» не привело у належний санітарний стан територію ринку. На усунення недоліків керівникам ринків контролюючі органи дали три дні.

Нагадаємо, рішення про відкриття агропродовольчих ринків 1 травня було прийняте на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка відбулася 30 квітня, в облдержадміністрації.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай доручив Головному управлінню Держпродспоживслужби в Луганській області, Головному управлінню Національної поліції в Луганській області та керівникам органів місцевого самоврядування забезпечити контроль за виконанням вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14, якою встановлено вимоги щодо профілактичних заходів протидії поширенню коронавірусу при торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках.

Позапланові заходи державного нагляду для визначення можливості роботи агропродовольчих ринків під час дії карантину проводитимуться постійно.