Прес-центр28 травня 2018, 16:05

Практики господарювання: у Новопсковській громаді створюються умови для безпечного паркування велосипедистів

Новопсковська селищна рада давно є велосипедною громадою і їздити на велосипеді стає дедалі популярнішим заняттям. Велосипед є доступним і пріоритетним видом транспорту, яким можуть користуватись люди різних вікових категорій. Через активну мобільність «зелений» вид транспорту є популярними серед дітей шкільного віку, значна частина з яких використовують велосипед як основний засіб сполучення з дитячим майданчиком чи селищним клубом, долаючи відстані 1,5-3 км, що пов’язано із географічним розташуванням громади.

Раніше велосипед було ніде поставити: ні біля адміністративної будівлі, ні біля дитячого майданчику. Велосипедисти змушені використовувати для паркування не призначені для цього об'єкти: лавки, перила сходів, стовпи, дерева тощо. Що в свою чергу створювало масу незручностей різного плану як для самих велосипедистів, так і для інших жителів громади, породжувало конфлікти між пішоходами, велосипедистами та адміністрацією будівель.

Є кілька речей, які входять у поняття зручності велосипедістів. Зокрема, парковки (якщо їх багато і вони якісні), велосипедні шляхи (велодоріжки, велосмуги, навігація на перехрестях і т.д). Крім цього, щоб люди їздили на велосипедах, вони повинні почуватися безпечно. Тут не мається на увазі лише аварії за участю велосипедистів, але й безпека в плані збереження велосипеда від крадіжки. Нажаль в громаді було дуже мало велопарковок, які б задовільняли ту кількість користувачів велотранспортом, яка є в громаді. Майже кожен житель неодноразово стикався з цією проблемою.

Спільною ініціативною групою громадських активістів та представників органів влади Новопсковської ОТГ розроблена та реалізована міні - ініціатива «Громаді – безпечні велопарковки» щодо облаштування різних місць відпочинку громади сучасними велопарковками, які дають можливість безпечно паркувати велотранспорт, не заважаючи руху автотранспорту та пішоходів.

10 сучасних нових велопарковок придбали за фінансової допомоги міжнародних донорів і встановили силами комунального підприємства «Новопсковжитло». Місця для велопарковок визначали активісти, спілкуючись з місцевими жителями віком 10+.

"Зміцнення безпеки в громаді за рахунок встановлення велопарковок в місцях найбільшого скупчення людей - це насамперед створення безпечних умов для жителів громади, які користуються таким екологічним видом транспорту, як велосипед." - зазначив автор проекту Євген Кірєєв.

Виконавчий директор Луганське регіональне відділення АМУНаталья Бойко підкреслила, що інвестиції у велоінфраструктуру Новопсковської громади підвищують туристичну привабливість, яка стимулює розвиток не лише туристичної галузі, а й багатьох суміжних.

Фото: сайт Новопсковської ОТГ