Прес-центр9 листопада 2018, 10:11

Уряд визнав спроможними ще 9 громад Луганщини

7 листопада Уряд прийняв розпорядження про визнання спроможними 52 об’єднаних територіальних громад, в яких перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів відбулися у 2017-2018 роках (які раніше не визнавалися Кабінетом Міністрів України спроможними). Також визнано спроможними 123 об’єднані територіальні громади, в яких вибори відбудуться 23 грудня 2018 року.

До переліку потрапили 8 громад Луганської області,  перші місцеві вибори в яких відбудуться у грудні: Марківська Марківського району, Веселівська, Калмиківська, Підгорівська, Шульгинська Старобільського району, Коломийчиська Сватівського району, Великочернігівська, Красноталівська Станично-Луганського району і Привільська об'єднана територіальна громада.

Нагадаємо, що 3 листопада, за повідомленням прес-служби Центральної виборчої комісії, розпочався виборчий процес перших місцевих виборів у 123 об'єднаних територіальних громадах (15 міських, 21 селищних, 87 сільських ОТГ) у 21 області України, які призначені на 23 грудня 2018 року.

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть узяти участь понад 685 тисяч виборців.  

Згідно з календарним планом проведення виборів, до 10 листопада районні виборчі комісії мають утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад, а до 14 листопада ТВК зобов'язані утворити територіальні, одномандатні виборчі округи.

У період з 3 до 17 листопада включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах. 19 листопада розпочинається процес висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду місцевих голів.

Загальна сума, передбачена затвердженим розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року, становить 31 млн 51 тис. 500 гривень.

Джерело: АМУ, ЦВК