![](/sites/all/themes/tiun/img/loga_logo.png)
Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Сьогодні, 14 грудня, відбулося засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської облдержадміністрації, де, зокрема, розглядалося питання щодо стану реалізації інвестиційних програм (проектів), які фінансуються у 2017 році за рахунок бюджетних програм.
Участь у роботі колегії взяв заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко.
Звертаючись до учасників колегії, він сказав: «Для покращення соціально-економічної ситуації в регіоні велике значення має залучення інвестицій, а також ефективне і раціональне використання бюджетних коштів».
На засіданні зазначено, що з поданих до державного фонду регіонального розвитку 413 проектів на 2017 рік було затверджено 51 на майже 235 млн гривень. Ці проекти реалізуються в сфері освіти, культури, охорони здоров’я, дорожньо-транспортної інфраструктури, спортивної інфраструктури, містобудуванні, житлово-комунальному господарстві тощо. Було профінансовано 186 млн гривень. Станом на 11 грудня з розпорядників найбільш активно використали кошти: управління капітального будівництва облдержадміністрації (77,2 %), Марківський (86,8 %), Троїцький (54,3 %) та Сватівський райони (47 %).
Повністю профінансована субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій для затверджених 96 проектів на суму понад 40 млн гривень. Найкращі показники в освоєнні коштів у Новоайдарському (81,6 %), Сватівському (60,6 %) та Кремінському районах (48 %), Чмирівській об’єднаній територіальній громаді (67 %).
Субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад профінансована на майже 15 млн гривень для реалізації 18 проектів у соціальній, гуманітарній сферах, житлово-комунальному господарстві та дорожньо-транспортній інфраструктурі. Освоєно 67,2 % від профінансованих коштів.
Учасникам колегії повідомили, що найгірші показники у використанні зазначених коштів по програмах та проектах у місті Лисичанськ, Станично-Луганському районі та Білокуракинській об’єднаній територіальні громаді.
Підбиваючи підсумки Юрій Клименко наголосив, що ситуація з реалізацією інвестиційних проектів, які фінансуються у 2017 році за рахунок бюджетних програм, є незадовільною. «Головне завдання – бюджетні кошти повинні бути освоєні в повному обсязі, об’єкти будівництва введені в експлуатацію», – підсумував він.