Прес-центр3 листопада 2011, 13:11

Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста України – учасник проекту «Зміцнення національних механізмів, реінтеграції та реабілітації жертв торгівлі людьми в Білорусі, Молдові та Україні»

З 24 по 27 жовтня 2011 року в м. Луганськ відбувся тренінг з підготовки тренерів Товариства Червоного Хреста України з питань ідентифікації, перенаправлення, реінтеграції постраждалих від торгівлі людьми в рамках виконання проекту «Зміцнення національних механізмів, реінтеграції та реабілітації жертв торгівлі людьми в Білорусі, Молдові та Україні», який впроваджуватиметься за сприяння Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця у співпраці з Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейською Комісією.
В проведені тренінгу взяли участь КУДАЄВА О.Т. – віце-президент Товариства Червоного Хреста України, голова Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста, координатор проекту в Луганській області,   ДУМІК Н.І. – ведучий спеціаліст служби «Розшуку» Національного комітету Товариства Червоного Хреста України, асистент координатора проекту (м. Київ), ЛИСЕНКО І.Н. – психолог Медико-реабілітаційного центру Міжнародної організації з міграції (МОМ) для осіб, що постраждали від торгівлі людьми, доктор психологічних наук, професор (м. Київ), МІЛІНЧУК Л.Ю. – терапевт Медико-реабілітаційного центру МОМ (м. Київ), ПАСЕЧНИК М.М. – неурядова організація «Відродження нації», керівник Центру консультування мігрантів (м. Тернопіль), КОВЕШНИКОВА Л.В. - керівник регіонального правозахисного соціолого-освітнього центру «Жінки Донбасу» (РП СОЦ «Жінки Донбасу» м. Луганськ), КОСТЮЧЕК М.Ф. – менеджер РП СОЦ «Жінки Донбасу» (м. Луганськ).
Тренінг проходили 15 медичних сестер патронажних та робітників Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, з міст Луганськ, Брянка, Красній Луч, Перевальськ, Сватове, Сєверодонецьк, Стаханов, які в подальшому будуть проводити такі тренінги з патронажними сестрами Товариства Червоного Хреста України.
Учасники тренінгу були ознайомлені з «основними складовими» сучасного рабства, технологіями вербування, продажу, примусу. На тренінгу була надана клініко-соціальна та психологічна характеристика осіб, що постраждали від торгівлі людьми і отримали лікування та психологічну допомогу на базі Медико-реабілітаційного центру МОМ, були наведені приклади основних психічних розладів, які виникають у постраждалих як наслідок експлуатації, крім того тренери розповіли, як провести ідентифікацію постраждалої особи, які є види ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми, як реінтегрувати постраждалих.
Працівники Медико-реабілітаційного Центру МОМ поділилися досвідом роботи з виявлення розладів здоров’я, які виникають у постраждалих як наслідок експлуатації, а також озвучили основні принципи і стратегії надання медичної допомоги постраждалим від торгівлі людьми з урахуванням фізичних і психічних розладів.
Асистент координатора проекту ДУМІК Н.І. розповіла про основні цілі і задачі проекту, діяльність Товариства Червоного Хреста України в рамках цього проекту, а також ознайомила з планом заходів проекту «Зміцнення національних механізмів реінтеграції та реабілітації жертв торгівлі людьми в Білорусі, Молдові та Україні», вказавши на те, що пілотними областями цього проекту є Луганська та Чернігівська обласні організації Товариства Червоного Хреста України.
Головна мета проекту, як зазначила ДУМІК Н.І., є зміцнення національних механізмів реінтеграції і реабілітації жертв торгівлі людьми (ЖТЛ) в Білорусі, Молдові й Україні, більш активне залучення Національних товариств Червоного Хреста до діяльності щодо ідентифікації ЖТЛ, перенаправлення для надання захисту й безпосереднього надання допомоги жертвам торгівлі людьми з метою забезпечення постійного доступу до послуг, які надаються ЖТЛ.
В подальшому медичні сестри милосердя Червоного Хреста будуть задіяні як фахівці з реінтеграції жертв торгівлі людьми з особливими потребами в медичному лікуванні, які можуть пройти амбулаторний курс лікування на місцях.
Медичні сестри милосердя стануть відповідати за тих ЖТЛ, хто є частиною їх реінтеграційного пакету та мають потребу в особливому лікуванні, яке можна провести на місці. Обов’язками медичних сестер Червоного Хреста буде повна реабілітація ЖТЛ, турбота про індивідуальне здоров’я та надання психологічної консультації, доступ у відповідні установи охорони здоров’я або на прийом до терапевта.
 

Пресс-центр Луганского областного центра здоровья