Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Мова йде про лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів і для здоров’я матері та дитини під час вагітності.
Бюджетом цього року на реалізацію Урядової програми «Доступні ліки», яка діє з квітня, передбачено 700 млн гривень, у наступному році ця цифра має збільшитися до 1 млрд гривень.
Враховуючи розширення фінансування, Міністерство охорони здоров’я планує додати до Урядової програми «Доступні ліки» ще три нозології. Про це йдеться в проекті постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Рішенням Міністерства, за рекомендацією національних та міжнародних експертів, до програми планується додати для забезпечення хворих для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих захворювань обійдеться бюджету у близько 300 млн гривень.
Також у проекті постанови передбачено додати ще по одній діючій речовині для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу – «Лозартан» і «Глібенкламід».
Слід відзначити, що мільйони українців по всій країні вже скористалися програмою та отримали життєво необхідні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.
Програма зарекомендувала себе досить успішно: в залежності від регіону «Доступні ліки» щомісяця отримують від 100 до 200 тис. пацієнтів у понад 6,6 тис. аптеках. Восени попит на програму не припиняє зростати: щомісяця пацієнти використовують на 150 тис. рецептів більше.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України