Прес-центр27 травня 2016, 15:05

Запрошуємо органи місцевого самоврядування Луганської області підвищити свій потенціал працювати з фондами Європейського Союзу

   Демократичне товариство «Схід» (Польща) та Інститут соціально-економічних експертиз спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив запрошують сільські, селищні, районні в містах, районні та міські ради Луганської області до участі в навчальній програмі, яка проводиться в рамках українсько-польського проекту.

   Мета навчальної програми: допомогти органам місцевого самоврядування-учасникам проекту освоїти вміння і навички з проведення та використання оцінки власних програм, проектів або політик. У рамках проекту органи місцевого самоврядування зможуть провести оцінку вже завершених (або таких, що реалізуються) програм, проектів або політик. Це можуть бути як успішні програми, проекти або політики, так і ті, в реалізації яких виникають труднощі. Проведення оцінки програм, проектів або політик не передбачає детального аналізу фінансової документації органів місцевого самоврядування, які беруть участь у проекті. Делегований представник органу місцевого самоврядування візьме участь у спеціальному тренінгу в червні 2016 р.

   У липні-вересні 2016 року група незалежних українських та польських експертів у взаємодії з органами місцевого самоврядування проведе оцінку запропонованих органами місцевого самоврядування програм, проектів або політик. За результатами проведеного аналізу органам місцевого самоврядування буде надано результати оцінки і рекомендації. Надані рекомендації органи місцевого самоврядування зможуть використовувати для вдосконалення своїх програм, проектів або політик.

   Участь в проекті для органів місцевого самоврядування безкоштовна.

   Чому досвід участі в проекті важливий для органів місцевого самоврядування? Проведення оцінки програм, проектів і політик є обов'язковим елементом отримання коштів з фондів Європейського Союзу. Під час проекту відібрані органи місцевого самоврядування отримають досвід проведення оцінки власних програм, проектів або політик і навчаться використовувати результати цієї оцінки для вдосконалення своєї роботи. Органи місцевого самоврядування, які мають навички проведення такої оцінки, будуть більш конкурентоздатними при майбутніх спробах отримання коштів із фондів Європейського Союзу і від інших міжнародних донорів.

   Які програми, проекти і політики можуть бути предметом оцінки? Органи місцевого самоврядування можуть запропонувати до оцінки в рамках цього проекту тільки ті програми, проекти і політики, які, відповідно до законодавства України, належать до компетенції органів місцевого самоврядування.

   Що потрібно зробити для участі в проекті? До участі у проекті запрошуємо органи місцевого самоврядування заповнити анкету (анкета доступна на веб-сторінці: http://totalaction.org.ua/content/zaproshuiemo-organi-miscevogo-samovryaduvannya-luganskoyi-poltavskoyi-ta-harkivskoyi-oblasti). Учасники проекту будуть відібрані на конкурсній основі.

   Крайній термін подачі заповненої анкети 7 червня 2016 р.  

   Додаткову інформацію можна отримати від українського координатора проекту: Володимир Щербаченко e-mail: zahyst@gmail.com

   Проект реалізується в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки демократії, що фінансується з коштів програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD).