Прес-центр21 листопада 2024, 17:11

Етичний кодекс держслужбовця як одна з базових засад підвищення прозорості влади

Питання підвищення рівня прозорості та ефективності діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на сьогодні залишається одним з пріоритетних.

Окрім формальних процедур, законів та інструкцій важливим регулятором відносин у цій сфері у розвинених країнах, які входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), виступають етичні правила посадовців та осіб, які реалізують державну політику.

Більш детальному розкриттю цієї теми та дослідженню досвіду країн-членів ОЕСР був присвячений вебінар, організований 20 листопада під назвою «Стандарти: кодекси етики та поведінки, практика вирішення етичних дилем, управління конфліктами інтересів».

Його відкрила голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина.

Спікери зустрічі, серед яких, Полін Бертран, полісі аналітикиня відділу з антикорупції та доброчесності ОЕСР Директорату з публічного врядування, та Марі Лінтцер, керівниця відділу міжнародного партнерства Вищого органу з питань прозорості в суспільному житті; представниця Європейської мережі публічної етики (ENPE), поділилися досвідом та прокоментували окремі аспекти.

Зокрема, вони торкнулися проблематики встановлення чітко визначених високих стандартів поведінки, які віддають пріоритет суспільним інтересам і дотриманню цінностей державного сектору, і включають їх у законодавчі та нормативні рамки та стратегії, а також  забезпечення чітких та пропорційних процедур управління конфліктом інтересів.

«Цей набір правил має стати орієнтиром для впровадження доброчесності та прозорості у роботі українських посадовців», – зауважила пані Бертран.

Захід організовано спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Національним агентством з питань запобігання корупції, Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а також за підтримки проєкту USAID та UK International Development «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity), що має на меті ознайомити державних службовців України із концепцією публічної доброчесності та пов’язаними з нею стандартами на основі правових інструментів ОЕСР.