Прес-центр16 липня 2023, 13:07

Єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин: що потрібно знати для отримання витягу

З початку роботи Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, було зареєстровано 5475 звернень щодо видачі витягів.

Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. І доступ до нього мають визначені посадовці: представники Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України.

Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти.

Також заява про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, згідно із ст. 18 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», може бути подана не тільки родичем такої особи, а й представником військового формування, органом державної влади, органом місцевого самоврядування, громадським об’єднанням або будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення. А ще уповноваженим зі зниклих безвісти, якщо до нього звернуться з повідомленням про зникнення.

Витяги з Єдиного реєстру надають представники Департаменту інформатизації МВС України. Для отримання документа потрібно звернутися до МВС (надіслати поштою за адресою м. Київ, вул. Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України, або на електронну скриньку pgmia@mvs.gov.ua ) із власне запитом та копіями документів, що засвідчують особу запитувача та ступінь споріднення зі зниклою особою.

Згідно зі ст. 11 зазначеного Закону до повноважень Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, належить здійснення комунікації з родичами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та надання їм у межах, визначених законодавством, інформації про стан розшуку та його результати.

Якщо виявлена помилка в даних особи, що розшукується, на сайті Міністерства внутрішніх справ в розділі «Зниклі громадяни та діти» або в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, необхідно звертатися до підрозділу Національної поліції, до якого подавалася заява про розшук, або до Секретаріату Уповноваженого. До заяви необхідно додати копії документів, які засвідчують правильні дані особи.