Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
У пресцентрі «Укрінформ» відбулася презентація артальбому «Інклюзивні мистецькі практики в Україні». Мета двомовного онлайн-видання — промоція інклюзивних мистецьких практик, творчості митців та мисткинь з інвалідністю.
Артальбом створений благодійним фондом «Єврейсько-українська соціальна ініціатива» за підтримки УКФ.
Серед учасників: начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКСК України Леся Хемраєва; кураторка культурних проєктів, директорка креативної агенції Bickerstaff.157 Вероніка Селега; кураторка мистецької студії Ar/Br у Good Bread Hub Анастасія Кузьменко; художній співкоординатор проєкту, архітектор Полад Халілов.
У артальбомі представлений творчий доробок 18 художників та художниць, 6 творчих студій, 10 інклюзивних театрів та 5 громадських організацій з десяти областей України. Видання містить понад 300 ілюстрацій та 6 есе, написаних провідними українськими фахівцями у сфері інклюзивних мистецьких практик та культурного менеджменту.
Леся Хемраєва зазначила, що для МКСК безбар’єрність є одним з пріоритетів. Міністерство реалізує Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та удосконалює власні флагманські проєкти: інформаційну кампанію «Україна без бар’єрів», «Інформація без бар’єрів» та планує впровадження нового проєкту «Культура без бар’єрів».
Основна мета — підвищити рівень толерантності в українському суспільстві, обізнаності людей про свої права, сприяти забезпеченню доступності інформації, а також культурних просторів і послуг для всіх громадян.
Також, за підтримки ООН Жінки, Міністерство спільно з громадськими організаціями працює над розробкою методичних рекомендацій для забезпечення мінімальних стандартів доступності культурних послуг для населення.