Архів новин

11 декабря 2024

Артем Лисогор про ситуацію на Луганщині – 11 грудня, ранок (відео)

Артем Лисогор про ситуацію на Луганщині – 11 грудня, ранок:

-    окупанти в так званій «лнр» вилучають непереоформлені земельні ділянки і змушують перереєструвати сільгосптехніку. Для цього необхідно мати виключно російський паспорт;

-    у Айдарі (раніше Новопсков) росіяни шукають родичів учасників АТО/ООС. Аналогічна ситуація спостерігається по всій окупованій Луганщині. Під перевірку підпадають рідні тих, хто має проукраїнську позицію;

Посилять міграцію – в «лнр» надаватимуть землю військовим із віддалених регіонів рф, у Новодружеську демонтують електричні підстанції – місто третій рік без світла, ворог завдав авіаційного удару на Луганщині

«Надія, Греківка та Макіївка опинилися в епіцентрі штурмових дій противника минулої доби. Крім цього, росіяни на нашій ділянці фронту вісім разів вели вогонь з артилерії. Спрямували в бік укріплень українських оборонців 77 безпілотних літальних апаратів. Також ними завдано авіаційного удару», – зазначив Артем Лисогор, очільник Луганщини. 

Кожна громада Луганщини запровадила програму підтримки наших Захисників. Місцевими бюджетами на 2024 рік за цим напрямом було передбачено 90,5 млн гривень

Допомогу отримали 845 військовослужбовців та 1335 ветеранів війни, 178 членів сімей загиблих Захисників/Захисниць України.

Державною програмою забезпечення житлом ветеранів скористалися 440 осіб. До кінця року держава виділила ще понад 4,1 млрд гривень на забезпечення житлом Захисників України, у тому числі й ветеранів-переселенців з Луганщини.

Центри ветеранського розвитку створені на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка у м. Лубни Полтавської області та на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у м. Київ.

«Інклюзивні мистецькі практики в Україні»: У Києві відбулася презентація артальбому, що присвячений рівності та доступності у мистецтв

У пресцентрі «Укрінформ» відбулася презентація артальбому «Інклюзивні мистецькі практики в Україні». Мета двомовного онлайн-видання — промоція інклюзивних мистецьких практик, творчості митців та мисткинь з інвалідністю.

Артальбом створений благодійним фондом «Єврейсько-українська соціальна ініціатива» за підтримки УКФ.

У листопаді Гірською громадою 180 тисяч гривень виплачено нашим військовим

Допомогу отримали дев’ять військовослужбовців громади.

Нарахування проведено відповідно до Програми підтримки військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їх сімей Гірської міської територіальної громади.

Також в рамках зазначеної програми одноразову матеріальну допомогу надано 27 дітям оборонців до новорічних свят у сумі 35,1 тисяч гривень – по 1 300 гривень на кожну дитину.

Навіть на прифронтових територіях: як отримати ліки в будь-якому куточку України

Ліки мають залишатися доступними для всіх — навіть якщо в населеному пункті немає аптеки, а до найближчої потрібно їхати в область. З цією метою з січня 2024 року діють мобільні аптечні пункти та проект «Укрпошта. Аптека».

Обидва способи отримання ліків доступні по всій Україні, у тому числі на прифронтових територіях, та є безоплатними.

Мобільні аптеки працюють в 13 областях: Львівська, Київська, Херсонська, Запорізька, Чернігівська, Чернівецька, Житомирська, Миколаївська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська, Харківська та Одеська.

Чергову зустріч із луганськими пенсійниками проведуть в Одесі

12 грудня з 9:00 до 11:00 відбудеться онлайн-консультування з питань пенсійного забезпечення, субсидій і пільг відвідувачів місцевого хабу Щастинського району.

Адреса: вул. Європейська, буд. 32.

Орден луганського прикордонника Андрія Лукашова передали його родині

Андрій Лукашов народився 8 травня 1985 року у Білолуцьку. Закінчив Старобільську філію Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та здобув диплом учителя фізкультури.

Із початком повномасштабного вторгнення чоловік евакуював родину на Черкащину, а сам став на захист рідної землі у лавах Держприкордонслужби України.