Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Члени Офісу відновлення та розвитку Луганської області заслухали пропозиції керівників територій щодо вирішення житлових проблем ВПО та низку інших важливих питань.
Директор Департаменту ЖКГ облдержадміністрації Віталій Сурай доповів про стан та перспективи вирішення найбільш проблемного питання для ВПО – відсутності доступу до власного житла у зв’язку з окупацією території області, а також його руйнування.
Дискусія розгорнулась навколо змін до порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, обліку та надання такого житла.
Керівники територій запропонували альтернативні варіанти вирішення проблеми.
Начальник Рубіжанської міської ВА Андрій Юрченко повідомив, що наразі фахівцями опрацьовується програма соціальної оренди житла для мешканців громади, але потенційна потреба у коштах становить близько 80 млн грн, що значно перевищує її бюджетну спроможність.
Як було зазначено, більшість малих громад області взагалі не мають ресурсів на такий механізм підтримки своїх мешканців.
Оскільки 60% переселенців з Луганської області – це працездатні особи, було запропоновано зосередитись на підтримці працевлаштування та розвитку самозайнятості ВПО.
Серед інших надійшла пропозиція: визначити, за домовленістю, місця для розбудови житла для луганчан та фінансувати такі проєкти спільно.
Перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов, який головував на засіданні Офісу, доручив начальникам військових адміністрацій надати юридично та фінансово обґрунтовані пропозиції з зазначених питань для подальшого направлення на розгляд профільних міністерств.
Слід відзначити, що наразі військовими адміністраціями населених пунктів та районів затверджено 24 місцеві та три районні програми забезпечення житлом ВПО. У співпраці з приймаючими громадами у 54 об’єктах розміщено 1287 людей. Потенційно можливе розміщення (кількість вільних ліжко-місць) понад 600 осіб.
Крім того, вживаються заходи щодо реалізації 14 проєктів, що дозволить, у разі позитивного вирішення, додатково розмістити ще 1890 переселенців.
Також обласна влада приймає активну участь у формуванні нових або внесення змін до діючих нормативно-правових актах щодо вирішення житлових питань для ВПО.
В рамках засідання було розглянуто також сталість функціонування мережі закладів охорони здоров’я та надання медичної допомоги нашим громадянам. Директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Стогнієв доповів, що на сьогодні на підконтрольній Україні території впроваджують свою діяльність 49 закладів охорони здоров’я області. Вони у більшості надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, спеціалісти працюють у гуманітарних хабах та шелтерах.
Заклади охорони здоров’я і надалі працюватимуть над наданням якісної медичної допомоги мешканцям області та впровадженням нових видів медичних послуг.
«Маємо робити спільними скоординованими зусиллями все можливе для того, щоб підтримати наших громадян, релоковані заклади та бізнеси. Адже переселенці – це наш «кадровий резерв» відновлення Луганщини», – наголосив Олексій Смирнов.