Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Команда Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки започаткувала серію мандрівних культурно-мистецьких подій в рамках проєкту «Мандрівний Старобільськ: пересувний культурний шелтер».
Цей проєкт передбачає шість форматів взаємодії, що охоплюють літературу, музику, арттерапію та інші мистецькі практики. Ініціативу підтримав Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Луганським обласним відділенням ВГО «Українська бібліотечна асоціація».
Перша зупинка проєкту відбулася у Кропивницькому, де бібліотекарі та культурні менеджери підготували ряд заходів для місцевих мешканців та переселенців. У програмі – антилекція про письменників, які служать у ЗСУ, фотовиставка краєвидів Луганщини, поетично-музичний квартирник, публічна дискусія, а також творча майстерня для дітей і батьків.
Керівниця проєкту Юлія Лисюк зазначила, що культурний шелтер є вдячністю громадам, які щиро прийняли переселенців та допомагають їм адаптуватися. За її словами, ці події мають на меті створити безпечний простір для спілкування та підтримки, а також нагадати про рідний, але нині окупований Старобільськ.
У рамках літературної антилекції «Українські письменники у пікселі» відбувся відеопоказ звернень авторів-військових, близьких до Луганщини. Подія була присвячена пам'яті загиблої від російської ракети письменниці Вікторії Амеліної.
На публічній дискусії «Містяни і нові мешканці: як ми єднаємося?» учасники обговорили питання інтеграції переселенців у нові громади, а також важливість комунікаційних каналів між ними.
Фінальною подією став поетично-музичний квартирник з участю поетів, музикантів та художників з різних регіонів України. Музикант Сергій Летучий представив пісні з дебютного альбому. Також відбувся артток, де художники ділилися своїми мистецькими проектами.
Наступні зупинки проєкту «Мандрівний Старобільськ» заплановані у Нововолинську, Ярмолинцях, Чорткові та Києві, де організатори продовжать збирати місцевих мешканців та жителів постраждалих від війни територій.