Прес-центр27 квітня 2021, 15:04

Майже 35 мільйонів гривень грошової допомоги отримають у 2021 році ветерани війни Луганщини

Про це на пресбрифінгу для ЗМІ повідомила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук, розповідаючи про соціальний захист ветеранів війни.

Вона зазначила, що наразі в області проживає більше 19 тисяч ветеранів війни. Із них більше 12 тисяч громадян мають статус учасника бойових дій (в тому числі 133 учасники бойових дій Другої світової війни), 1937 осіб з інвалідністю внаслідок війни (142 особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни), 3700 учасників війни (близько 3500 учасників Другої світової війни), близько 1600 осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни), 29 громадян є жертвами нацистських переслідувань.

Відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертв нацистських переслідувань» органи соціального захисту населення проводять щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня.

На 2021 рік Мінсоцполітики виділено Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації 34,745 млн грн, що складає 95 % від загальної потреби.

На сьогодні разову грошову допомогу отримали 13,2 тис. ветеранів на загальну суму 23,4 млн грн.

Елеонора Поліщук зауважила, що згідно з прийнятим Урядом цьогорічним рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році передбачено у наступних розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 4421 грн, II групи – 3906 грн, III групи – 3391 грн.

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1491 грн;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4421 грн;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 966 грн;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 грн.

Важливо, що громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.

Спікер зауважив, що військовим, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), допомога виплачується на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

Загалом виплата грошової допомоги здійснюється через відділення поштового зв’язку за місцем проживання або банківські установи.

Особи, які не отримають грошову допомогу до 5 травня 2021 року, мають право звернутися за нею до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2021 року.