Прес-центр1 серпня 2017, 14:08

На Луганщині борються із несанкціонованою вирубкою лісу

Державною  екологічною  інспекцією у Луганській області пред'явлено 16 претензій на загальну суму 140 тис. 350 грн. За матеріалами правоохоронних органів обраховано шкоду на загальну суму 784 тис. 844 грн,  ще 1 млн 837 тис. 622 грн збитків обрахували фахівці інспекції як залучені експерти. Про це повідомив начальник інспекції Анатолій Гацько під час апаратної наради в облдержадміністрації.

Усього ж, унаслідок несанкціонованих вирубок лісу, державі завдано  матеріальної шкоди  на суму 906 тис. 587 грн, з яких на 783 тис. 677 грн нанесені невстановленими особами.

У І півріччі 2017 року за недотримання вимог природоохоронного законодавства складено 51 протокол про адміністративне правопорушення, винесено 46 постанов про накладення адміністративного стягнення.

9 матеріалів передані до правоохоронних органів.

Як зазначив Анатолій Гацько, інспекція оперативно реагує на звернення громадян. Так, у квітні здійснено позапланову перевірку ДП «Кремінське ЛМГ», в ході якої встановлено факт незаконної вирубки 47 сироростучих дерев на території Кудряшівського лісництва. Загальний розмір збитку склав 33 тис. 960 грн.

Очільник обласної Державної  екологічної  інспекції акцентував, що незаконні вирубки проводяться і на територіях природно-заповідного фонду, що позначається на зменшенні популяцій унікальних об'єктів рослинного і тваринного світу, природних ландшафтів, які знаходяться під особливою охороною держави.

Збитки від незаконної вирубки дерев в межах природно-заповідного фонду інспекцією у І півріччі 2017 року склали: у ботанічному заказнику «Ясенева захисна лісосмуга» – 69 тис. 652 грн, на території гідрологічного заказника «Кремінські каптажі» – 1 млн 762 тис. 152 грн, заповідного урочища «Сіточне» – 75 тис. 470 грн.

На Луганщині діє міжвідомча робоча група з вжиття спільних заходів, спрямованих на виявлення і розкриття кримінальних злочинів у лісовій сфері, протидії незаконній вирубки лісів. До її складу увійшли співробітники кількох територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Також задля підвищення ефективного розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері і відшкодування заподіяних збитків створена спільна постійно діюча мобільна група, уповноважена на невідкладну перевірку повідомлень про факти незаконної вирубки лісу.

Проте, на сьогодні є ряд чинників, які ускладнюють контроль над охороною лісів. У зв’язку з цим за підсумками апаратної наради прийняті відповідні протокольні доручення.

Насамперед, стосовно скасування заборони проведення планових перевірок суб’єктів господарювання Державною екологічною інспекцією у Луганській області, введеної Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09. 2014 № 1669-VII, для чого необхідно звернутися до комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Луганському обласному управлінню лісомисливського господарства доручено розглянути питання поновлення фінансування лісогосподарських підприємств задля збільшення кількості співробітників лісової охорони.

Лісомисливським господарствам – безумовно дотримуватись вимог чинного природоохоронного законодавства України при проведенні рубок у межах природно-заповідного фонду.

Також надане доручення продовжити роботи стосовно визначення балансоутримувачів полезахисних лісосмуг.