Прес-центр24 березня 2017, 10:03

На Луганщині СБУ припинила незаконне використання державного радіоелектронного ресурсу

У Старобільську співробітники Служби безпеки України спільно з представниками Українського державного центру радіочастот припинили незаконну діяльність підприємства – постачальника Інтернет-послуг, яка спричинила блокування інформації в мережі органів влади, правоохоронних структур та військових підрозділів у зоні АТО.

 

З січня поточного року у місцевих користувачів Інтернету, у т.ч. державних структур, дедалі частіше стали виникати проблеми з Інтернетом, які перешкоджали їх нормальній роботі. Інтернет-провайдер, що їх обслуговує, звернувся до СБУ.

 

Оперативники встановили, що на частоті цього провайдера незаконно працював ще один місцевий оператор телекомунікаційних послуг. Не бажаючи отримувати ліцензію, конкурент нелегально встановив антенне устаткування. Несанкціоноване використання радіочастотного ресурсу спричинило порушення в роботі легального провайдера та блокування передачі інформації користувачами, серед яких силові відомства та органи державної влади Луганської області, повідомляє Управління СБУ в Луганській області.

 

Незаконно діючий радіоелектронний засіб виявлено та вилучено. Слідчим підрозділом СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України - «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку». Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

 

Тривають слідчі дії.