Прес-центр23 листопада 2024, 11:11

План внутрішньої стійкості країни, 1000 днів повномасштабного вторгнення, підтримка військових, – Артем Лисогор підбив підсумки тижня

 

Цього тижня Президент презентував План внутрішньої стійкості України. Цей документ складається з десятьох пунктів: «Єдність», «Фронт», «Зброя», «Гроші», «Енергетика», «Безпека», «Громади», «Людський капітал», «Культурний суверенітет», «Політика героїв».

«Пріоритетом для нас є підтримка військових – цьогоріч спрямували на це близько 700 мільйонів гривень. Також вже сьогодні виконуємо пункти «Людський капітал» та «Політика героїв». Звісно, виходячи з наших можливостей та об’єктивної ситуації. Зокрема, нами відкриті три реабілітаційні центри для ветеранів, збережено мережу медичних закладів тощо, – зазначив очільник Луганщини під час щотижневого брифінгу. – Військові адміністрації населених пунктів регіону готові до деокупації, зберегли кадровий потенціал, накопичують матеріальний резерв. Крім того, по пунктах Плану, реалізація яких наразі обмежена через окупацію територій, постійно співпрацюємо з Офісом Президента».

Начальник обласної військової адміністрації висловив вдячність воїнам Сил оборони України за те, що вони щодня дають можливість цивільним жити у безпеці. Із цією метою по всій території України відбулись заходи, аби увічнити стійкість Українського народу перед обличчям окупанта.

Артем Лисогор взяв участь у презентації документальної стрічки «Луганщина – світанок Перемоги: тисяча днів спротиву», заснованої на відеохроніці значних подій російсько-української війни, відзнятих військовими, бійцями ДСНС, Національної поліції, медиками та волонтерами.

21 листопада також відзначили День Гідності та Свободи – нагадування про дві історичні події: Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. Ці віхи стали формотворчими для усієї нації, окресливши наш шлях та наші цінності.

Також Артем Лисогор зустрівся з Посолкою ЄС в Україні Катаріною Матерновою. Вони обговорили актуальні питання та можливі напрями співпраці: соціальне відновлення, збереження та розвиток людського потенціалу для майбутнього Луганщини, забезпечення ВПО житлом, зокрема будівництво модульних будинків. Розглянули можливість інтеграції та підтримки переміщених університетів регіону, запровадження окремих регіональних проєктів для області, налагодження міжрегіонального та міжмуніципального співробітництва.

Триває й системна підтримка військових, що боронять наш напрямок. Так, Артем Лисогор передав одному із бойових підрозділів Сил оборони, який нищить ворога на Луганщині, потужний комплекс РЕБ.

Він повідомив, що луганські прикордонники одержали допомоги на 10 мільйонів гривень. На ці гроші закуплено ударні та розвідувальні дрони, обладнання для спостереження.

У Сіверськодонецькій громаді ще 17 військових та члени їхніх сімей отримали матеріальну допомогу. Зокрема, 60 тисяч гривень одержали троє мешканців громади, які добровільно пішли служити до лав ЗСУ або були мобілізовані під час впровадження воєнного стану в Україні.

Цьогоріч матеріальну допомогу отримав 31 військовий із Шульгинської громади –загалом виплачено 465 000 гривень, тобто по 15 000 гривень кожному. 
Понад два мільйони гривень виділено Захисникам та членам їх сімей з Лисичанської громади.