Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Знайти медзаклад, де надають психологічну та психіатричну допомогу, відтепер можна завдяки онлайн-мапі. Національна служба здоров’я разом із Бюро ВООЗ в Україні та Координаційним центром з психічного здоров’я при КМУ презентувала новий дашборд "Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога". Він доступний за посиланням https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry?__cf_chl_t...
На онлайн-мапі відображаються всі медзаклади, які надають психологічну та психіатричну допомогу за договором із НСЗУ. А отже, безоплатно для пацієнтів. На сьогодні онлайн-мапа містить дані щодо 8201 лікарів у 3346 медзакладах.
Із січня 2023 року держава разом із партнерами забезпечила медиків "первинки" доступом до навчання з діагностики, супроводу й лікування людей із психологічними розладами. Це курс для медиків mhGAP, який доступний на платформі Академії НСЗУ. Лікарі первинної медичної допомоги можуть виявляти психічні розлади та надавати необхідну допомогу пацієнту, а у разі потреби – направлять до лікаря-спеціаліста. Адже пацієнти найперше звертаються саме до сімейного лікаря, якого знають та якому довіряють.
З початку року по психологічну допомогу до сімейних лікарів звернулися понад 17 тисяч українців. Завдяки онлайн-мапі, кожен може знайти найближчий медзаклад, де є лікарі, які надають фахову психологічну підтримку. Це і сімейні лікарі, які пройшли підготовку, і лікарі-спеціалісти: психологи, психіатри, психотерапевти, зокрема, дитячі. Для пацієнтів така допомога є безоплатною, вартість послуг оплачує Національна служба здоров’я.
Як скористатися онлайн-мапою?
1. Зайдіть на сайт НСЗУ у розділ "Е-дані". Оберіть "Аналітичні панелі (Дашборди)" та перейдіть до дашборду "Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога". Щоб збільшити дашборд, натисніть на стрілочки у правому нижньому куті. Для перегляду дашборду зі смартфона необхідно увімкнути функцію автоповороту в налаштуваннях і перевернути смартфон горизонтально.
2. Оберіть область, громаду або населений пункт.
3. Оберіть вид допомоги, який цікавить:
- первинна, якщо шукаєте сімейного лікаря, терапевта або педіатра, який пройшов підготовку та надає психологічну допомогу;
- амбулаторна, якщо шукаєте поліклініку, де є лікар-спеціаліст (психолог, психіатр, психотерапевт). Звернутися до психіатра можна без направлення;
- стаціонарна, якщо шукаєте спеціалізований медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу. Для звернення направлення необов’язкове;
- мобільна, якщо шукаєте медзаклад, який надає допомогу за пакетом "Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами". Таку підтримку людина може отримати за місцем проживання.
4. Якщо цікавить саме наявність у закладі лікаря, то в полі "Посада лікаря" оберіть необхідний пункт: лікар загальної практики – сімейний лікар, лікар-психіатр, лікар-психолог тощо.
На мапі з’являться медзаклади, які відповідають застосованим фільтрам. А також їх адреси та телефони, за якими можна звернутися або записатися на прийом.