Прес-центр1 квітня 2021, 10:04

Пропозиції до Стратегії економічного розвитку Луганщини та Донеччини напрацьовані разом із Мінреінтеграції

За ініціативи та за участі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в облдержадміністрації обговорено Ініціативи з економічної трансформації Донецької та Луганської областей.

Під час заходу, який провів перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов, розглянуті актуальні для регіону завдання трансформаційного процесу.

Це, зокрема, створення сприятливого бізнес-клімату, який стимулюватиме інвестиції та розвиток малого та середнього підприємництва, розвиток ланцюжків вартості, міжнародної торгівлі, виробництва та експорту, розвиток сучасного сільського господарства та переробної промисловості.

Крім того, проаналізовані варіанти забезпечення енергетичних ресурсів та транспортної інфраструктурної мережі, необхідної для розвитку регіону, зниження безробіття та підвищення гнучкості ринку праці, запобігання екологічним катастрофам та покращення екологічної ситуації в області.

Кожне із цих завдань включає ініціативи, що базуються на вирішенні проблем регіону, а також на використанні його сильних сторін.

Наступним етапом є розробка Стратегії економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

За результатами цієї роботи буде сформовано документ, реалізація якого сприятиме вирішенню більшості проблем економічного розвитку нашої області та створить передумови для економічного зростання регіону.

У заході взяли участь члени Міжвідомчої робочої групи з питань розробки та імплементації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

Серед них представники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, голови територіальних громад області, керівники військово-цивільних адміністрацій міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Щастя, а також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.