Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Заступник голови ОВА Катерина Безгинська взяла участь у координаційній зустрічі «Реалізація Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року на місцевому рівні. Повноваження та відповідальність територіальних громад. Представлення обласної Програми щодо соціального захисту. «Рада ВПО» - мета, можливості, діалог».
На початку заходу проєктний координатор Сергій Ларионов розповів про Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Він підкреслив, що рада ВПО – це інструмент побудови діалогу між владою та громадою, залучення донорів та інвесторів для вирішення питань та проблем постраждалого населення, визначення реальних потреб населення в різних сферах життєдіяльності.
У вітальному слові Катерина Безгинська відзначила, що формат заходу вкрай актуальний, адже він спрямований на посилення захисту внутрішньо переміщених осіб на місцевому рівні. Ця зустріч дає змогу обговорити кращі практики, а також презентувати регіональні програми та роботи «Ради ВПО».
Вона повідомила присутнім, що до інших регіонів України перемістилися та зареєструвалися за новим фактичним місцем проживання більше ніж 188 тисяч жителів Луганщини.
Директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Елеонора Поліщук презентувала проєкт обласної комплексної цільової програми підтримки ВПО на період до 2025 року.
Також був представлений Координаційний центр підтримки цивільного населення при ЛОДА. Основними завданнями центру є сприяння забезпеченню взаємодії між державними, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, урядовими та неурядовими організаціями, збір та обробка інформації щодо потреб постраждалого населення, збір та узагальнення інформації щодо спроможності територіальних громад, аналіз діяльності надавачів соціальних послуг, підготовка пропозицій щодо вирішення проблемних питань постраждалого населення, моніторинг стану вирішення проблемних питань постраждалого населення, консультаційна підтримка діяльності координаційних центрів територіальних громад, взаємодія з міжнародними та національними організаціями, громадськими об'єднаннями, дорадчими органами та іншими установами, інформування щодо діяльності центру.
Захід організовано «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у межах реалізації проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації ВПО» за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Довідково: із зареєстрованих ВПО найбільша категорія – особи працездатного віку – 100,0 тис. осіб або 53,2% від загальної кількості. Інші 88,2 тис. осіб це:
- категорія «пенсіонери» - 36,3 тис. осіб (19,3%);
- категорія «діти» - 38,9 тис. осіб (20,7%);
- особи з інвалідністю – 7,7 тис. осіб (4,0%);
- інші – 2,8%.
Регіонами України із найбільшою кількістю ВПО, які перемістилися з Луганщини, є Дніпропетровська (44,2 тис. осіб), м. Київ (26,0 тис.), Київська (16,0 тис. осіб), Полтавська (11,6 тис. осіб), Львівська (10,9 тис. осіб) області.