Прес-центр1 жовтня 2020, 10:10

Сергій Гайдай: до гасіння пожежі долучені два літаки і гелікоптер

Про це очільник Луганщини заявив по завершенні засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 1 жовтня.

«До гасіння пожежі долучені два літаки і гелікоптер. «Режим тиші» нам підтвердили. Зокрема, гелікоптер зараз гасить пожежу неподалік Сєвєродонецька», – наголосив Сергій Гайдай.

Орієнтовна площа, яку охопив вогонь на Луганщині, – близько 9,3 тис. гектарів.

Надзвичайну подію, що виникла 30 вересня внаслідок пожежі на території Сєвєродонецького та Новоайдарського лісомисливських господарств, комісією попередньо класифіковано як надзвичайну ситуацію регіонального рівня, природного характеру з загрозою поширення та набуття ознак надзвичайної ситуації державного рівня. У Станично-Луганському районі – як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня, природного характеру.

Голова облдержадміністрації під час засідання повідомив, що до гасіння пожеж залучено 1229 осіб та 204 одиниці техніки. Загинули п’ять осіб (чотири цивільних, один працівник лісгоспу). Госпіталізовано 10 через отруєння чадним газом та термічні опіки.

Евакуйовано 120 осіб: Муратове – 35 (розміщені в Новоайдарі), Воронове – 40, Сиротине – 25, Осколонівка – 20 (евакуйовані із трьох населених пунктів та розміщено в Сєвєродонецьку).
Загалом вогнем пошкоджено орієнтовно 250 будівель.

Основні зусилля міжвідомчого угрупування сил ДСНС, Держлісагентства, Збройних Сил, Національної поліції, місцевих органів влади зосереджені на захисті населених пунктів і об’єктів, оповіщенні та евакуації населення, гасінні пожеж та створенні мінералізованих смуг.

Про поточну ситуацію в Станично-Луганському та Новоайдарському районах упродовж засідання доповіли керівники територій.

Нагадаємо, що вчора на території Луганської області було зафіксовано 146 пожеж в природних екосистемах (ліквідовано 82 пожежі, продовжується гасіння 64), які внаслідок надзвичайно складних погодних умов (вітер з ураганними поривами до 25 м/с, тривалий засушливий період) швидко розповсюджувалися на значну площу.

Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування від Станиці-Луганської до Сєвєродонецька, де лісові пожежі набули загрозливого характеру для 22 населених пунктів (Болотене, Станиця-Луганська, Вільхова, Малинове, Піщане, Нижньотепле, Артема, Геївка, Лобачеве, Трьохізбенка, Кряківка, Капітанове, Муратове, Осколонівка, Боброве, Борівське, Воронове, Сиротине, Метьолкіне, Сєвєродонецьк, Байдівка, Половинкине).