Прес-центр4 листопада 2024, 12:11

У Дніпрі, Кам’янському та Кропивницькому проводиться прийом громадян відділом організації підтримки потерпілих і свідків Луганської обласної прокуратури

У Луганській обласній прокуратурі з жовтня розпочав діяльність відділ організації підтримки потерпілих і свідків.

Новий спеціалізований підрозділ створено за ініціативи Координаційного центру Офісу Генерального прокурора та за підтримки міжнародних партнерів задля допомоги особам, які мають статус потерпілого або свідка в кримінальному провадженні щодо воєнних та інших міжнародних злочинів. 

Відповідно до затвердженого графіку, відділом організації підтримки потерпілих і свідків здійснюється прийом громадян у містах Дніпро, Кам’янське та Кропивницький.   

Звернутися по допомогу можна, зателефонувавши на номер +38 096-659-89-32.

Ключовими завданнями відділу є: комплексний супровід потерпілих і свідків на всіх стадіях кримінального провадження; інформування про необхідність проведення слідчих/процесуальних дій, роз’яснення прав та необхідних процедур; взаємодія з органами досудового розслідування, судом та широким колом партнерів. 

Наразі вже налагоджено роботу з громадськими організаціями, благодійними фондами, іншими неурядовими, у тому числі міжнародними організаціями, представниками донорської та партнерської спільноти, волонтерськими об’єднаннями, які надають правовий, медичний, соціальний та психологічний супровід для цивільного населення. 

Крім того, відділ співпрацює з Міжрегіональним спеціалізованим центром поліції з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, що створений у Дніпрі і до складу якого увійшли Головні управління Національної поліції трьох регіонів - Луганської, Донецької та Дніпропетровської областей.

Ефективний захист та участь потерпілих і свідків у кримінальному провадженні вкрай необхідні для забезпечення своєчасного та справедливого правосуддя. 

Такий комплексний супровід надається лише за попередньою інформованою згодою особи з дотриманням конфіденційності, а взаємодія з дитиною відбувається в дружній для неї атмосфері. 

При цьому, за особою завжди залишається право відмовитися від подальшого супроводу на будь-якій стадії комунікації.