Прес-центр3 березня 2017, 10:03

У облдержадміністрації шукають шляхи вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами

За дорученням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, його заступник Володимир Гуц провів засідання робочої групи з розгляду питань щодо поводження з побутовими відходами на території Луганської області. Також у заході взяли участь представників членів робочої групи, керівництво райдержадміністрацій та міських рад, спеціалістів ТОВ «Український науково-дослідний інститут з розробки та впровадження комунальних програм та проектів» (м. Харків).

 

На засіданні розглянуто питання щодо варіантів поводження з твердими побутовими відходами на території області з метою визначення найбільш раціональної та економічно вигідної системи.

 

Варто зазначити, що тверді побутові відходи (ТПВ) містять ресурсоцінні компоненти і є потенційним енергетичним джерелом, тому вкрай нераціонально як з економічної, так і з екологічної точок зору закопувати в землю ресурсоцінну сировину, придатну для використання. При цьому ТПВ забруднюють навколишнє природне середовище та створюють санітарно-гігієнічну та епідеміологічну небезпеку. На території області відсутнє використання сучасних ефективних технологій комплексної переробки ТПВ.

 

Ефективне вирішення комплексу питань, пов'язаних з поводженням з ТПВ можливе лише шляхом розроблення та подальшої реалізації заходів Регіональної програми поводження з твердими побутовими відходами у Луганській області.