Прес-центр6 жовтня 2021, 11:10

У Сєвєродонецьку в День захисників та захисниць України відбудеться військовий парад та виставка військової техніки

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай провів апаратну нараду у режимі відеозв’язку.

Про підготовку та проведення обласних заходів з відзначення Дня захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва доповіли начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Аліна Адамчук та виконуючий обов’язки директора Департаменту масових комунікацій облдержадміністрації Андрій Зайцев.

За словами спікерів, проведення комплексу обласних меморіальних, урочистих та святкових заходів заплановано на 14 жовтня у Сєвєродонецьку.

Головною подією стане військовий парад та виставка військової техніки.

Також, відбудуться богослужбові відправи-молебни за захисників і захисниць України та молитовне вшанування пам’яті загиблих захисників і захисниць незалежності і територіальної цілісності Української держави, покладання квітів до пам’ятника генерал-майору Олександру Радієвському.

За фінансової підтримки Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації та Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації, у Льодовому Палаці відбудеться святковий концерт академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» (Дніпропетровська область).

Крім того, з метою гідного відзначення державного свята в адміністративних центрах громад області заплановано проведення низки урочистих культурно-мистецьких, освітніх, меморіальних, виставкових, презентаційних заходів. В закладах культури планується проведення зустрічей з учасниками та ветеранами антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, тематичних кінопоказів, інформаційних, книжкових та фото- виставок. У музеях будуть розгорнуті банерні виставки та експозиції.

Також, з нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України, проводиться обласний відкритий фестиваль-конкурс патріотичної пісні.

Для створення святкового настрою та підтримки військовослужбовців організовані виїзні концерти творчих колективів обласних закладів культури у військових частинах.

ГО «Асоціація ветеранів війни, учасників бойових дій та волонтерів АТО» та її осередками проводиться підготовка до автопробігу до смт Марківки.

У ньому візьмуть участь представники ветеранських організацій міст Лисичанськ, Рубіжне, Сватове, Старобільськ, Щастя та смт Новоайдар, які рушать двома колонами – від м. Лисичанськ та смт Новоайдар.

Взагалі, в області заплановано проведення понад 90 заходів із охопленням та участю понад 12 тисяч осіб.