Прес-центр6 квітня 2021, 21:04

У Старобільській громаді буде створено сучасний агрологістичний хаб

Про це в рамках реалізації проєкту «3В»: «Східна Україна: возз'єднання, відновлення, відродження» укладено Меморандум між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Старобільською міською радою.

Вручення Меморандуму Старобільському міському голові Яні Литвиновій відбулось під час робочої поїздки до Луганської області першого заступника Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислава Замлинського.

Проєктом «3В» передбачено залучення інвестицій для відновлення сільського господарства через реалізацію окремих сільськогосподарських субпроєктів, спрямованих на ліквідацію наслідків воєнних дій для агропромислової галузі на території Луганської області, підконтрольній Уряду України. Профінансує проєкт Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

Як зазначив Ростислав Замлинський, інвестування у розвиток аграрного сектору є пріоритетом Президента України Володимира Зеленського.

Він також наголосив, що Стратегією економічного розвитку Луганської та Донецької областей передбачається створення служби інвесторів, які власне й будуть «інвестиційними нянями» на відповідних територіях.

Разом з тим, сторони обговорили конкретні питання щодо створення агрологістичного хабу. Зокрема, попередньо визначено, що його власником буде Старобільська громада, а також розглянуто чотири земельні ділянки, які потенційно пригідні для розміщення  агрохабу. Найбільш оптимальну, на думку місцевої влади Старобільщини, заступник міністра оглянув особисто.

«Грошей з Києва не буде, тому проєкт після його завершення має стати прибутковим. Для нас важливий вихід економіки з тіні, розвиток малого підприємництва, кадрового потенціалу регіону», - наголосив він.

Окремо Ростислав Замлинський зупинився на необхідності розробки планів розвитку громад, які мають корелюватись зі Стратегією розвитку Луганської області.

Оскільки основна ставка робиться на розвиток малого агробізнесу, перший заступник Міністра з питань реінтеграції поцікавився кількістю сільськогосподарських підприємств Старобільщини, які володіють земельними ділянками до 500 га, а також доручив протягом трьох тижнів провести їх інвентаризацію та проаналізувати продукцію, що ними виробляється. 

Він також поінформував про перспективу створення Планів розвитку окремих територій України, які будуть враховувати усі аспекти певного кластеру: портфель інвестиційних пропозицій, бюджети, генеральні плани територій, наявні виробництва, кліматичні дослідження, рельєф місцевості та інші базові показники. Для цього документу громади повинні будуть сформувати чітке технічне завдання.