Прес-центр15 лютого 2022, 14:02

Українці витратили мільярд гривень на книжки в рамках програми єПідтримка

На сьогодні програмою єПідтримка скористалися вже понад 8,6 млн українців. Загалом з початку запуску програми на картки українців перераховано 8,6 млрд гривень, а 3 млрд гривень з отриманих коштів громадяни вже витратили.

Безумовним лідером за витратами коштів, які громадяни отримали за вакцинацію, є придбання книжок. Менш ніж за два місяці українці купили книжок на 1 млрд гривень.

Серед найпопулярніших видів витрат:

- книжкові магазини – 1 млрд гривень;
- кінотеатри – 658 млн гривень;
- театри, концерти та розважальні послуги – 341 млн гривень.

Із 14 лютого українці віком від 60 років мають змогу витратити кошти, нараховані за програмою єПідтримка, на оплату житлово-комунальних послуг. Наразі понад 3,5 млн громадян, старших за 60 років, вже мають «зелений» сертифікат вакцинації від COVID-19.

Крім того, вже з 14 березня, люди з інвалідністю І та ІІ груп також зможуть витратити отримані в межах програми кошти на соціальні потреби, зокрема на ліки та комунальні платежі. Водночас з 14 березня всі українці, які мають бустерне щеплення від COVID-19, зможуть отримати додаткові 500 гривень.

Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 гривень можуть отримати громадяни України віком від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

За матеріалами Міністерства культури та інформаційної політики України