Прес-центр1 жовтня 2021, 10:10

Українці, які отримали різні вакцини, можуть згенерувати COVID-сертифікат у «Дії»

Відтепер в застосунку «Дія» та на порталі можна згенерувати COVID-сертифікат про вакцинацію людям, які отримали різні вакцини. 

Першою дозою може бути вакцина AstraZeneca/CoviShield, Moderna або Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Другою дозою – Moderna або Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Зараз існують декілька видів COVID-сертифікатів:

- «Жовтий» внутрішній, що генерується після щеплення першою дозою дводозної вакцини. Він діє 120 днів та доступний у застосунку «Дія» на iOS. Згодом буде і на Android.
- «Зелений» внутрішній, що генерується після повного курсу вакцинації. Він діє 365 днів.
- Міжнародний COVID-сертифікат, що також генерується після повного курсу вакцинації на 365 днів. Але у кожної країни є свої терміни дії сертифікатів, то ж радимо заздалегідь перевіряти цю інформацію перед подорожжю на сайті МЗС.

Міжнародний сертифікат можна також згенерувати і роздрукувати на порталі «Дія». Так українці, які не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Документ сформується у форматі PDF. Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої та демонструвати QR-код з екрана.

Міжнародні COVID-сертифікати в «Дії» офіційно визнані в ЄС, а українці можуть вільно подорожувати до щонайменше 43 країн.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України