Прес-центр8 квітня 2021, 10:04

Уряд розширив державну підтримку аграріїв на 2021 рік

На засіданні Уряду прийнято постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік шістьма новими програмами.

Таке рішення прийнято в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

Нові програми дозволять забезпечити стабільність діяльності аграріїв та збільшення виробництва. Це, в свою чергу, покращить продовольчу безпеку держави та доступність товарів для кінцевого споживача.

Серед нових програм підтримки АПК:

·         державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

·         відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

·         державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

·         державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

·         державна підтримка виробників картоплі;

·         державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

Тож, держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат запроваджено агрострахування.

Крім того, додані програми спрямовані на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації в країні.

За інформацією Урядового порталу