Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Своїм прикладом він хоче надихнути інших ветеранів не здаватися та продовжувати боротьбу за нове життя.
Сьогодні чоловік активно займається спортом і готується до міжнародних змагань на «Іграх Нескорених» у складі національної збірної України, які відбудуться в канадському Ванкувері взимку 2025 року.
Попри перелом хребта, Денис обрав для себе декілька видів спорту: волейбол сидячи, баскетбол та регбі на кріслі колісному, бігові лижі й біатлон.
«Спорт для мене – не тільки змагання, а й спосіб показати іншим ветеранам, як знайти себе. Вони можуть продовжувати займатись спортом і не сидіти вдома, ховаючись від інших людей. Активно готуюся до змагань і беру участь у різних спортивних заходах для ветеранів. Раз на місяць ми виїжджаємо у так звані «кемпи», де активно тренуємось», – зазначає ветеран.
Денис народився у Сватовому, з 11-ти років виховувався у місцевому інтернаті. Його дитинство було складним, тому говорить про цей період неохоче. Серед приємних моментів згадує, як одна з учительок брала його до себе додому на вихідні.
Після закінчення інтернату він вступив до ПТУ, де навчався на фахівця з трактороремонтних робіт. Потім у Старобільську обрав спеціальність ветеринара. Вступив до луганського вишу, проте через війну, що почалася у 2014 році, був змушений покинути навчання.
«Почав шукати роботу, але з цим не дуже складалося, оскільки мені відмовляли через те, що я з Луганщини», – згадує він.
У 2016 році Денис підписав контракт із ЗСУ та став бойовим медиком у 53-й бригаді, прослужив три роки.
За цей час його дівчина обрала іншого чоловіка, який теж родом зі Старобільська, але вже давно жив на росії. Після цього Денис вирішив переїхати до Києва і почати нове життя, зберігши з попереднього лише кілька знімків своєї доньки.
У Києві влаштувався до спецпідрозділу. Однак у лютому 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, без вагань знову став на захист країни.
«Пригадую, що 24 лютого 2022 року було навіть якось страшніше, ніж коли перший раз я пішов до ЗСУ. Зранку того ж дня ми поїхали до ТЦК та СП. Став санінструктором батальйону в 72-й бригаді», – розповідає чоловік.
Під час боїв за Бахмут Денис отримав серйозне поранення. В нього був перелом хребта, вісьмох ребер, рвана рана ноги, пошкоджені нирки, печінка, легені та рвана рана підборіддя. А на додачу – струс головного мозку тяжкої стадії.
Після лікування та тривалої реабілітації Денис повернувся на службу, пів року воював на Вугледарському напрямку. Однак через стан здоров'я йому довелося остаточно залишити військо. Так він знову повернувся до столиці.
Шлях до відновлення Денис знайшов у спорті.
https://svoi.city/articles/390790/istoriya-nezlamnosti-ta-sili-duhu-vete...