Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Сьогодні мирна акція протесту зібрала на площі Перемоги Сєвєродонецька представників трудових колективів ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПАТ «Лисичанськвугілля», ПАТ «Луганськгаз», ДП «Первомайськвугілля».
Люди вимагали від влади забезпечення стабільної роботи підприємств, проведення виїзного засідання Кабінету Міністрів України у Сєвєродонецьку, підтримки вітчизняного виробника, виплати заборгованості по заробітній платі та залишили за собою право оголосити безстрокову акцію протесту у Києві та у Луганській області.
«Я підтримую справедливі вимоги працівників ключових підприємств і так само зацікавлений у їх стабільній роботі та спокійній суспільно-політичній обстановці у воюючій області. При цьому, зауважую, що всі підприємства, крім ДП «Первомайськвугілля», є приватними. Тому свої вимоги трудові колективи мають адресувати, передусім, власникам підприємств», – наголосив голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.
Він підкреслив, що готує звернення до Кабінету Міністрів України з проханнями провести виїзне засідання Уряду у Сєвєродонецьку.
«Вважаю, що управління стратегічними підприємствами на період АТО має здійснювати держава», – відокремив очільник Луганщини.
Слід зазначити, що Луганською облдержадміністрацією задля вирішення вказаних вище проблем протягом року вжито низку заходів.
Так, для сталого енергозабезпечення ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» координуються роботи з приєднання області до Об’єднаної енергетичної системи України шляхом будівництва підстанції 500 кВ «Кремінська» із заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська-Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська-Ювілейна». Вирішується питання введення в експлуатацію когенераційної установки на території «Азоту». Обидва заходи дозволять відновити роботу цеху з виробництва аміаку, а разом з тим й інших структурних підрозділів підприємства.
Облдержадміністрацією направлені звернення до Уряду про необхідність антидемпінгового захисту мінеральних добрив українського виробництва. Зазначимо, що наказом Мінекономрозвитку України від 19 вересня 2017 запроваджені санкції проти низки закордонних постачальників мінеральних добрив, зокрема російського походження.
На розгляді у центральних органах виконавчої влади знаходиться звернення обласної влади щодо встановлення цьому підприємству фіксованої (нижче ринкової) ціни на газ.
Також з 2 жовтня на Луганщині працюють фахівці академії МНС України з метою надання оцінки фактичному стану підготовки електричних мереж ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років. На підставі цих висновків на рівні центральних органів виконавчої влади розглядатиметься питання пошуку альтернативного постачальника електроенергії у регіоні.
Загалом, протягом 2017 року облдержадміністрацією направлена низка звернень до Президента України, Прем’єр-міністра, профільних міністерств, НАК «Нафтогаз України» тощо відносно вирішення проблем енергопостачання Луганщини, питань господарської діяльності ТОВ «ЛЕО», підготовки об’єктів та мереж підприємства до осінньо-зимового періоду та ін.
Щодо вирішення ситуації вуглевидобувної галузі області стосовно погашення заборгованості із заробітної плати, фінансування капітального будівництва та технічного переоснащення у 2016 році за сприяння голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза погашено заборгованість із заробітної плати шахтарям у розмірі понад 400 млн гривень. У липні 2017 року очільником Луганщини проведено нараду в Міненерговугілля, за результатами якої прийнято рішення виплати заборгованості до 1 квітня 2018 року.
На звернення облдержадміністрації до центральних органів виконавчої влади Міненерговугілля ініціює перед КМУ виділення коштів з резервного фонду держбюджету. Є звернення до Уряду щодо внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» для подальшої ліквідації заборгованості.
За результати чисельних переговорів Юрія Гарбуза у профільних міністерствах працівниками ПАТ «Лисичанськвугілля» виплачено заробітною плату. Також 31 липня 2017 Міненерговугілля повідомило про виділення додаткових 280 млн гривень на часткове покриття собівартості готової товарної вугільної продукції.