Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Як зауважила начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ольга Шарунова, доповідаючи на апаратній нараді в облдержадміністрації щодо дотримання законодавства про працю та сплату єдиного внеску роботодавцями, цей підрозділ займає активну позиції відносно боротьби з нелегальної зайнятістю населення.
Завдяки вжитим заходам вдалося значно скоротити кількість осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної.
Зокрема, управліннями ПФУ у містах та районах області щомісячно здійснюється моніторинг індивідуальних відомостей понад 130 тис. застрахованих осіб, за результатами якого встановлено, що 6 921 особа отримує заробітну плату менше мінімальної.
Це на 2 737 осіб менше, ніж за аналогічний період минулого року.
За результатами спільної роботи з початку року легалізовано працю 419 осіб, до бюджету додатково надійшло 296,4 тис. гривень. Кількість працівників, яким заробітна плата нарахована менше мінімальної, скоротилась на 1 062 особи, або на 13,3 % у порівнянні з початком поточного року.
За підсумками І півріччя надходження власних коштів, у тому числі частина єдиного внеску на пенсійне страхування, збільшились на 17,9 %. У порівнянні з початком поточного року кількість зареєстрованих юридичних осіб збільшилась на 26, фізичних осіб-підприємців – на 836, проте кількість застрахованих осіб залишилась незмінною – 130 900 осіб.
У порівнянні з минулим роком кількість застрахованих осіб, з якими укладено договори цивільно-правового характеру, зменшилася на 342. Крім того, кількість керівників, які отримують заробітну плату менше мінімальної, скоротилася на 5,2 % та складає 383 особи.
При цьому, як зазначила Ольга Шарунова, у бюджетній сфері таких керівників немає, а в інших сферах, переважно комерційної форми власності, керівник є зовнішнім сумісником, або зайнятий неповний робочий час. Інформація щодо керівників, які працюють за основним місцем роботи з повним робочим днем, і яким заробітна платня нарахована менше мінімальної, щомісяця направляється на розгляд Головному управлінню Держпраці у Луганській області.
Динаміка кількості найманих працівників не бюджетної сфери, яким була нарахована заробітна плата нижче мінімального рівня у 2018 році, має тенденцію зменшення – на 24,6 %, або на 1 307 осіб.
Щодо додаткових заходів для встановлення ухилення від сплати єдиного внеску Ольга Шарунова відзначила наступні:
- розроблення, затвердження та впровадження механізму впливу на платників, які свідомо подають неправдиві відомості про застрахованих осіб в частині відображення їх як зовнішніх сумісників при відсутності основного місця роботи;
- підготовка та направлення ГУ ДФС у Луганській області для реагування листів з переліком підприємств, по яких виявлено диспропорцію у нарахуванні заробітної плати по окремих застрахованих особах із заробітною платою інших найманих працівників;
- підготовка та направлення ГУ ДФС у Луганській області та облдержадміністрації листів з переліком суб’єктів сільських господарств, по яких є ймовірність використання праці неоформлених працівників.