Прес-центр10 липня 2023, 08:07

За відсутності мобільного зв’язку в Сєвєродонецьку користуються раціями, лікарям в Старобільську погрожують депортацією, авіаудар нанесено по Серебрянському лісництву

Українські військові втримують усі намагання ворога просунутися на Луганщині, завдаючи росіянам значних втрат, – наголосив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор 10 липня зранку.

«Ворог не має успіху, не дораховує особовий склад, однак продовжує кидати в бій резерви, – каже Артем Лисогор. – Обстрілює населені пункти і наші позиції навколо Серебрянського лісництва. Вчора завдав по цій території авіаційних ударів. Під вогонь російської артилерії потрапили Невське та Білогорівка».

В окупованому Сєвєродонецьку через вимкнений росіянами мобільний зв'язок місцевим доводиться користуватися раціями. Тим, хто здогадався, і в кого є гроші, аби придбати таке обладнання.

Але це не вихід при критичній ситуації, коли, до прикладу, потрібно терміново викликати «швидку допомогу». Нещодавно в сєвєродончанина стався інсульт. І поки родичі бігали і домагалися, щоб приїхала автівка з лікарями, людину паралізувало. Дорогоцінний час було втрачено.

Це вже не перший такий випадок в Сєвєродонецьку за останні місяці. Деякі завершувалися більш трагічно.

Триває й примусова паспортизація громадян в Луганській області. Так, у Старобільську окупанти видали так звані «картки резидентів російської федерації» з терміном дії три місяці усім працівникам місцевої багатопрофільної лікарні, які ще не мають російського паспорта.

При цьому погрожують, що у разі неотримання в цей термін зазначених документів їх депортують з тимчасово окупованої території з конфіскацією житла.