Діяльність

Відбулося засідання робочої групи

23 лютого 2018 року відбулося засідання робочої групи, створеної громадською радою на своєму першому засіданні, для опрацювання пропозицій, наданих членами ради до проектів Положення про громадську раду при облдержадміністрації, складу постійних комісій та плану роботи на 2018 рік.

Розглянувши всі пропозиції, які надійшли до проекту Положення про громадську раду, робоча група дійшла висновку запропонувати затвердити Положення у редакції, максимально наближеній до Типового положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, а більшість питань щодо організації роботи громадської ради викласти у відповідному Регламенті.

Крім того, робоча група запропонувала створити шість постійних комісій і звернулася до членів ради визначитися щодо свого членства в них.

Проекти цих документів будуть направлені всім членам громадської ради на розгляд, після чого внесені на засідання громадської ради для затвердження.

В облдержадміністрації обговорили механізми залучення громадськості до реалізації реформ

13 квітня 2017 року відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Запровадження механізмів залучення громадськості до здійснення реформ і розвитку громад».

Захід організований громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» спільно з облдержадміністрацією у рамках проекту «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії на Луганщині», що здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Відбулося публічне представлення звіту про виконання обласного бюджету за 2016 рік та Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області на 2017-2020 роки

Про виконання обласного бюджету за 2016 рік у рамках засідання громадської ради при облдержадміністрації, яке відбулося 2 березня 2017 року, розповіла Тетяна Анікієва, в.о. директора Департаменту фінансів облдержадміністрації.

«Народну дипломатію» та роль громадськості у консолідації українського суспільства обговорили голови громадських рад

З метою обговорення спільних дій із взаємодії державних органів з організаціями громадянського суспільства з питань зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства в облдержадміністрації 23 лютого 2017 року зустрілися голови громадських рад при райдержадміністраціях та виконкомі Рубіжанському міської ради.

Громадськість зустрілася із силовиками області з метою обговорення ситуації з КПВВ, ЛЕО та блокуванням руху залізничного транспорту

З метою розібратися в ситуації з роботою контрольно-пропускних пунктів в’їзду/виїзду (далі – КПВВ) у Луганській області через лінію розмежування та забезпечення їх безпеки, вислухати позицію щодо «економічної блокади» та еноргокомпанії «ЛЕО» громадськість Луганщини 31 січня 2017 року ініціювала зустріч із представниками силових структур області та керівництвом облдержадміністрації.

За «круглим столом» відбулося обговорення проекту обласного бюджету на 2017 рік

В.о. директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Тетяна Анікієва представила на розгляд членів громадської ради при облдержадміністрації 22 грудня 2016 року проект обласного бюджету на наступний рік.

Тетяна Володимирівна звернула увагу присутніх на особливості бюджету 2017 року, почавши розмову з розміру мінімальної заробітної плати, який з 1-го січня наступного року встановлюється на рівні 3200 грн, або в 2 рази більше, ніж розмір прожиткового мінімуму для працездатних громадян.

«Гарячі» питання формування тарифів та надання субсидій обговорили на засіданні громадської ради при облдержадміністрації 8 листопада 2016 року

З метою роз’яснення принципів формування тарифів на житлово-комунальні послуги, урядових заходів із спрощення порядку надання населенню субсидій 8 листопада відбулося чергове засідання громадської ради при облдержадміністрації за участю першого заступника голови облдержадміністрації Романа Власенка.

Відведення військ ЗСУ із Станиці Луганської та безпеку автомобільних перевезень організованих груп дітей обговорили на засіданні громадської ради при облдержадміністрації 11 жовтня 2016 року

З метою узгодження дій, поєднання зусиль на підвищення рівня взаємної довіри між місцевими органами влади та інститутами громадянського суспільства 11 жовтня відбулося чергове засідання громадської ради при облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Юрія Клименка.

Під час заходу Юрій Клименко розповів про ситуацію з відведенням підрозділів ЗСУ із Станиці Луганської та алгоритм подальших дій.

Механізми реалізації громадськими радами власних повноважень в умовах децентралізації обговорили на засіданні громадської ради при облдержадміністрації 14 червня 2016 року

З метою узгодження дій, поєднання зусиль на підвищення рівня взаємної довіри між місцевими органами влади та інститутами громадянського суспільства 14 червня відбулося чергове засідання громадської ради при облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Косинського.

Під час заходу виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко розповіла про хід децентралізаційної реформи в Луганській області та зауважила на необхідності залучення громадськості до децентралізації.

6 квітня відбувся «круглий стіл» з розвитку громадянського суспільства та демократії участі

З метою обговорення напрацьованих матеріалів та аспектів реалізації впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки на регіональному рівні 6 квітня 2016 року відбувся «круглий стіл»: «Умови розвитку громадянського суспільства та демократії участі на Сході України: проблеми та нові виклики».

Відбулася Стратегічна сесія з обговорення результатів реалізації «Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та Плану дій на 2016 рік в Луганській області

У готельному комплексі «Мир» м. Сєвєродонецька 22 березня відбулася Стратегічна сесія: «Результати реалізації «Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та Плану дій на 2016-2018 роки в Луганській області.

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, громадських рад, бізнес-асоціацій, експертів.