Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
27 березня 2018 року о 10:00 (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, зала «Колізей») Торгово - промислова палата України спільно з громадськими радами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної регуляторної служби України проводить засідання «круглого столу» на тему: «Ефективні інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу».
Розвиток конкурентоспроможного та інноваційного сектора малих і середніх підприємств (МСП) з високою доданою вартістю має величезне значення для успішного економічного зростання і процвітання України. Проте, внесок МСП у ВВП України значно менший, ніж у країнах із розвиненою економікою, де цей показник перевищує 70%. Це пояснюється, зокрема обмеженим доступом до фінансових ресурсів, надмірним регулюванням і суперечностями у нормах та вимогах щодо ведення бізнесу.
Розвиток та розширення МСП задекларовано одним із пріоритетів державної економічної політики в України. Затверджена Урядом України Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року ставить перед нами нові виклики для її успішної реалізації.
Проведення круглого столу має на меті: донести до бізнес-спільноті можливості використання нових ефективних інструментів для розвитку МСП, зокрема, цивілізованих вексельних розрахунків та регуляторних інструментів для захисту інтересів малого бізнесу; об’єднати зусилля бізнес-спільноти і громадськості для захисту інтересів МСП.
«Активізація використання векселів» сприятиме вирішенню однієї з головних проблем МСП – доступу до фінансування в умовах тотального дефіциту обігових коштів і дорожнечі кредитів шляхом забезпечення МСП додатковими ліквідними оборотними коштами (векселі, авальовані банками) за ціною, яка в 3-5 разів нижче вартості кредитів. Для забезпечення ефективного використання вексельних розрахунків, як інструменту, необхідна реалізації комплексу заходів зі зниження існуючих ризиків (законодавчих, регулятивних, фінансових), а також підвищення обізнаності учасників вексельного обігу, особливо МСП, у вексельному праві.
Програма Круглого столу передбачає дві презентації:
«Вексельні розрахунки як ефективний інструмент доступу бізнесу (особливо – МСП) до дешевих фінансів» – спікер: Т.Рудненко – Голова ГО «Агентство з розвитку вексельного ринку» (ABMD).
Анонс презентації: невикористані можливості вексельних розрахунків для залучення додаткових та дешевих обігових коштів. Стан та проблематика сучасного вексельного ринку України. Стратегія реформування вексельного ринку як шлях зниження ризиків вексельного обігу та захисту бізнесу від законодавчих, регуляторних, судових, фінансових ризиків. Експертна допомога бізнесу від ABMD.
«Нові регуляторні інструменти для захисту інтересів малого бізнесу та посилення впливу бізнес асоціацій (громадськості в цілому) на прийняття регуляторних рішень» – спікер: Ю.Юрченко – Експерт з регуляторної політики Центру комерційного права.
Анонс презентації: демонстрація нових можливостей для захисту інтересів малого бізнесу та посилення впливу бізнес асоціацій (громадськості в цілому) на прийняття регуляторних рішень за допомогою нових регуляторних інструментів таких, як: М-тест, калькулятор адміністративного навантаження, калькулятор визначення корупційних ризиків, оцінки впливу регуляторних актів на конкуренцію, реєстру відстежень результативності регуляторних актів.
За результатами обговорення на засіданні круглого столу будуть підготовлені Пропозиції для Уряду, щодо вирішення проблем, які заважають ефективному розвитку МСП в Україні.
До участі запрошуються члени Громадських рад при ДРС, МЕРТ, Мінфіні, представників громадських об’єднань підприємців, галузевих асоціацій, організацій роботодавців, представники ЦОВВ, регуляторів (НБУ, НКЦПФР), некомерційних організацій, донорських проектів з підтримки розвитку МСП, експертної спільноти та науковців, засобів масової інформації.
Додаткова інформація: (044) 584-28-36, press@ucci.org.ua