Національні свята іноземних держав

 

Дата

Назва країни

Назва свята

Цікаві факти

ЛЮТИЙ

16.02

Литва

День відновлення Литовської Держави

Своє національне свято Литовська Республіка відзначає 16 лютого, в день, коли вона здобула свою незалежність від Російської Імперії в 1918 р році. 6-го вересня 1991 року Литва позбулася окупації Радянської імперії. Зараз Литва є членом НАТО, Європейської ради та Євросоюзу.

Хоч назву Литва вперше і було згадано в анналах Кведлинбурга в 1009 році, проте литовська мова навіть давніша, ніж грецька, латинська, німецька, кельтська або слов’янська мови. Він належить до індо-європейської групи, найближчої до санскриту. Литва, відома як земля лелек, знаходиться в географічному центрі Європі. Держава є лідером в світі за кількістю людей, в яких у власності є нерухомість.

Відомо, що у матері Папи Римського Іоанна Павла II буле литовське коріння.

Литва експортує сири, пиво і копченості, а також чорний хліб. Примітно, що він вважається одним з кращих, якщо не найкращим чорним хлібом в світі. Цей хліб може зберігатися більше місяця!

У Литві понад три тисячі озер. Цікаво, що в литовському місті Вільнюсі з крана тече питна вода. Вона видобувається з підземних глибинних джерел і після незначного очищення відразу подається по водопроводах.

Серед найбільш шанованих героїв Литви - пілоти Степонас Дарюс і Стасис Гіренас, відомі тим, що в 1933 році зробили безпосадочний переліт через Атлантику.

Вітаємо з Днем відновлення Литовської Держави!

24.02

Естонія

День Незалежності Естонії

Естонія відзначає свій День Незалежності 24 лютого, з дня, коли в 1918 році після Жовтневого перевороту в Петрограді і краху Російської імперії, естонський народ проголосив свій державний суверенітет. Незважаючи на те, що на естонську державу випало чимало випробувань і інша, імперія радянська, на багато років окупувала територію Естонії, народ відстояв свою незалежність. 20 серпня 1991 року відбулася відновлення незалежності і від Радянського Союзу. Зараз Естонія є членом ряду міжнародних організацій, зокрема ООН, МВФ, СОТ, ЄС, ОБСЄ, ОЕСР та ін.

Національний квітка Естонії - волошка, птиця - ластівка, а камінь - вапняк. Прапор Естонії синьо-чорно-білий і кожен колір має своє особливе значення: синій символізує небо, моря, озера, колір національної квітки і вірність національним ідеям; чорний колір - це колір землі, колір національних естонських піджаків і відображення всіх тягот естонського народу, білий - колір чистоти, прагнення до свободи і надії на краще майбутнє.

Естонія стала першою в світі країною, яка впровадила на практиці систему голосування при державних і муніципальних виборах через Інтернет.

Вітаємо з Днем Незалежності Естонії!

 БЕРЕЗЕНЬ

03.03

Республіка Болгарія

День визволення Болгарії 

3 березня жителі Болгарії відзначають важливе національне свято – День визволення Болгарії від османського ярма. У цей день у 1878 році відбулося підписання Сан-Стефанського мирного договору між Османською імперією і Російською імперією.

День визволення Болгарії – важливе національне свято. Його традиції: підняття національного прапора і покладання вінків і квітів до меморіалу Невідомого воїна в столиці Болгарії, Софії, а також до пам’ятників полеглим за звільнення Болгарії воїнам по всій країні.

Вітаємо з Днем Визволення Болгарії!

15.03

Угорщина

День початку революції і національно-визвольної  боротьби

15 березня пам’ятна дата для всього угорського народу – день початку повстання, що переросло в цілу революцію, результатом якої стала незалежність Угорщини від Габсбургів та утворення держави. Угорська революція та національно-визвольна боротьба 1848–1849 років стала одним з національних символів відданості угорців демократичним правам та свободам, прикладом зрілої національної свідомості та героїчним кроком на шляху досягнення незалежності.

15 березня 1848 року почалося повстання в Пешті – під впливом опублікованих «Дванадцяти пунктів» Йожефа Іріні й «Національної пісні» Шандора Петефі студенти та міська інтелігенція оточили адміністративні заклади міста і скинули муніципальну владу. Повстання швидко розповсюдилося всією країною, у тому числі на територію нинішнього Закарпаття. Вимогами повстанців у Пешті стали проголошення рівності громадянських прав, створення відповідального уряду, щорічне скликання парламенту, введення свободи друку, загального оподаткування й суду присяжних, звільнення селян та унія з Трансильванією.

Річницю з дня початку революції стали відзначати в Угорщині після розпаду Австро-Угорської імперії в 1918 році – ця дата перетворилася на національне свято, яке відзначають і за межами держави. Водночас це ще і День свободи друку.

Вітаємо з Днем початку революції і національно-визвольної боротьби!

17.03

Республіка Ірландія

День Святого Патрика

Зелені наряди, трилисник, лепрекони і багато пива – все це символи Дня святого Патрика, який відзначається
17 березня в Ірландії. У цей день ірландці шанують пам'ять хрестителя і святого покровителя Ірландії, а для всього світу він став символом ірландської культури і гучних гулянь.

День символізує прийняття християнства в Ірландії, проте вже давно є святом культурної спадщини країни в усьому світі. Ірландці почали відзначати День святого Патрика в якості своєрідного національного свята ще в X-XI століттях. Святий Патрик – один з найбільш шанованих у всьому світі святих. У віці 16 років розбійники викрали його з рідного дому і продали в рабство в Ірландію. Шість років Патрик пас овець і жив, як і всі раби, які, до речі, у великій кількості працювали і у його батька. Одного разу вночі Патрику наснився сон, в якому незнайомець розповів йому про те, як можна повернутися на батьківщину. На наступний день хлопчик проник на корабель, що відпливає в сторону його будинку. Пізніше йому наснився ще один сон, в якому тисячі ірландських голосів благали його повернутися назад, і тоді він знову відправився в Ірландію, почав нести Благу Звістку про спасіння в Христі.

Вітаємо з Днем Святого Патрика!

25.03

Грецька Республіка

День Незалежності Грецької Республіки

Національне визволення Греції почалося саме в Україні. 14 вересня 1814 року в Одесі було створено таємне товариство «Філікі етерія», яке поставило за мету підготувати Грецію до визволення від Османського панування. 25 березня 1821 року в день Благовіщеня митрополит Германос III підняв грецький прапор з хрестом в монастирі Святої Лаври міста Калаврита. Саме цей день вважається традиційною датою початку війни за незалежність Греції. За три місяці антиосманське повстання охопили більшу частину континентальної Греції, Македонію, острови Кріт, Кіпр та архіпелаги в Егейському морі. Саме тоді прозвучала відома на весь світ фраза «Свобода або смерть!»

Війна за незалежність тривала до 1832 року, коли за посередництва Великобританії, Росії та Франції було підписано Константинопольський мирний договір, який визнав Грецію незалежною державою, першою на території Османської імперії. Кордони Королівства були підтверджені в Лондонському протоколі 30 серпня 1832 року, який підтвердив умови Константинопольського договору та знаменував завершення Грецької війни за незалежність.

Вітаємо з Днем Незалежності Грецької Республіки!

ТРАВЕНЬ

03.05

Японія

 

День Конституції Японії

Японці дуже поважають тих, хто може сказати їхньою мовою хоча б дві фрази. Навіть вони вважають, що вивчити її нереально. Мало хто знає, що слово «вата», назва риби івасі та минтай, запозичені саме з японської.

Якщо японець не бажає виконувати ваше прохання, він ніколи не скаже вам «ні». Він доведе до відома, що подумає над тим, як можна вам допомогти. Для нього ви задали непросте завдання, і воно у будь-якої розсудливої людини вимагає часу на роздуми. Однак відповіді ви так і не отримаєте.

Японці дуже ввічливі. Японська мова включає навіть кілька рівнів ввічливості: розмовний, шанобливий, ввічливий і дуже важливий. Японські жінки завбачливо намагаються використовувати шанобливу форму мови, чоловіки - розмовну.

Японці старанні і ніколи не йдуть з роботи вчасно. Вони, як правило чекають, доки начальник сам піде додому або відпустить їх. Японські начальники, за звичаєм, затримуються на роботі на три-чотири години, іноді довше. До речі, в Японії категорично не прийняті чайові, а ще вони дуже чесні люди. Якщо ви втратили гаманець в метро, то 90% ймовірності, що його здадуть в бюро знахідок.

Питання честі традиційно грає в Японії центральну роль і політика не виняток. Конституція Японії, яка прийнята 3 травня 1947 року, стала заміною попередньої Конституції Великої Японської Імперії, що втратила чинність після 1945 року, поразки Японії у Другій світовій війні. Вона є яскравим відображенням великої японської культури. Примітно, що до цього дня, ніяких поправок до чинної Конституції Японії внесено так і не було. Японці поважають свій основний документ і ця Конституція стабільна. Іноді тільки здійснюються факти зміни трактування деяких її статей.

Конституція Японії відома як «Мирна конституція», наприклад, дев’ята стаття японської конституції забороняє державі мати свою армію і брати участь у війнах. Однак, у зв’язку з агресивною діяльністью сусідніх країн, японський уряд був змушений внести корекцію в трактування даної статті. Згідно з резолюцією кабінету міністрів від 1 липня 2014 року Японія тепер має право на колективну самооборону і може використовувати Сили Самооборони (заміна японській армії) не тільки в разі збройного нападу на Японію, а й у разі суттєвої загрози такого нападу з боку недружніх країн.

Вітаємо з Днем Конституції Японії!

03.05

Республіка Польща

Національне свято Конституції 

Національне свято Конституції

3 травня 1971 року була прийнята Конституція Речі Посполитої Двох Народів. Її вважають найстарішою у Європі і другою у світі після США. За цим документом Польщу було проголошено державою із конституційною монархією і парламентом. Довгий час святкування Дня Конституції у цій країні було заборонене. Це свято почали святкувати лише у 1990 році. З того часу в кожному куточку країни відбуваються урочистості до цього національного свята.

Святкування Дня Конституції 3 травня в Польщі відбувається в особливо урочистій обстановці біля Могили Невідомого Солдата на площі Пілсудського у Варшаві. Усі події супроводжується військовим парадом, залпами гармат, урочистим караулом та покладанням вінків. Дань пошани видатним полякам віддають високопоставлені чиновники, військові, духовенство, представники дипломатичного корпусу, ветерани і тисячі жителів Варшави.

Вітаємо з Національним святом Конституції!

05.05

Нідерланди

 

День звільнення Нідерландів

5 травня в Нідерландах відзначається національне свято - День звільнення (нід. Bevrijdingsdag). Він заснований на честь річниці визволення країни від фашистської окупації в 1945 році. 5 травня 1945 року в приміщенні готелю «Мир» в голландському місті Вахенінген був підписаний акт про капітуляцію угруповання німецьких військ на території Нідерландів. На честь цієї святкової дати в різних містах Нідерландів проходять різні тематичні заходи, а також - фестивалі. У них беруть участь відомі ансамблі, співаки, музиканти. Фестивалі привертають сотні тисяч голландців, особливо, молодих людей.

Святкування Дня визволення зазвичай завершується ввечері в столиці Нідерландів, Амстердамі, народним гулянням і концертом на березі річки Амстел. Традиційно на концерті присутні представники королівської сім'ї і перші особи держави. Дню визволення передує день поминання полеглих 4 травня, коли по всій країні проходять церковні служби на згадку про жертви Другої світової війни.

Вітаємо з Днем звільнення Нідерландів!

17.05

Норвегія

День Конституції Королівства Норвегія

Вважається, що Норвегія найбезпечніша і мирна країна світу.

Держава з незліченною кількістю озер де люди намагаються жити поруч з водою. Навіть ті, котрі мешкають в центрі, купують будинки недалеко від моря. Більше половини населення Норвегії користуються човнами і катерами. До речі, озера Норвегії вважають самими глубоководними в світі і в Європі, наприклад озеро Хорніндалсватнет - найглибше на європейському континенті. Його глибина досягає 514 метрів.

Норвегія є найбільшим в світі експортером страусів, а ще вона основний постачальник лосося в Японію. Рибу тут поважають по-справжньому. Багато норвежців, для здоров’я, щодня вживають по столовій ложці олії тріски. Для виготовлення мила використовують рибу лютефікс, яку просочують лугом.

Норвегію вважають місцем зародження сучасного лижного спорту, а з норвезького, слово «лижі», означає «шматок дерева». Ніж для нарізки сиру також було винайдено і запатентовано норвезьким теслею Бйорклундом в 1925 році. Всім відомі скріпки з тонкого дроту вже давно вважають винаходом саме норвежців.

Конституція Королівства Норвегія розроблена Установчими зборами в місті Ейдсволле. Прийнята ними ж 17 травня 1814 року. Це перша і єдина конституція Норвегії. На її створення надихнули ідеї Французької революції. Так само вона пов’язана з проголошенням незалежності від Данії.

У листопаді того ж року після короткої шведсько-норвезької війни Норвегія була змушена на 91 год бути в унії зі Швецією, однак дію конституції не було припинено. Шведський король лише зажадав внести в неї положення про цю унію.

Вітаємо з Днем Конституції Королівства Норвегія!

28.05

Азербайджан

День Азербайджанської Республіки

Відома в усьому світі Нобелівська премія складається в тому числі і з капіталу, заробленого Альфредом Нобелем від експлуатації Бакинської нафти, а перша в світі сучасна нафтова свердловина пробурена в Бібі-Ейбат, Баку.

Баку - столиця Азербайджанської Республіки, найбільший промисловий, економічний, і науково-технічний центр Закавказзя, а також найбільший порт Каспійського моря і найбільше місто на Кавказі. Назва міста походить від перського і означає «удар вітру».

День Республіки Азербайджан, неробочий день в країні, відзначається в день проголошення національною радою Азербайджану, на чолі якої був Мамед Емін Расулзаде, незалежності Азербайджанської Демократичної Республіки в 1918 році. "Відтепер азербайджанський народ є носієм суверенних прав, а Азербайджан, який охоплює Східне і Південне Закавказзя, - повноправною незалежною державою", - йшлося в Декларації незалежності республіки. Вперше річниця проголошення незалежності Азербайджану була відсвяткована 28 травня 1919 року. Пізніше, 28 квітня 1920 року, країну окупувала радянська імперія. Незалежність від СРСР Азербайджан здобув 18 жовтня 1991 року.

Вітаємо з Днем Республіки Азербайджан!

ЧЕРВЕНЬ

02.06

Італія

 

День проголошення Італійської Республіки

Італія - південноєвропейська держава в центрі Середземномор’я. Слово «Італія» походить від слова, яке перекладається як «країна телят». Це одна з країн, з найдовшою тривалістю життя. Вона займає четверте місце в Європі за чисельністю населення. Входить до Євросоюзу і НАТО з моменту їх створення, є третьою за величиною економікою єврозони. 98% італійців - католики, при цьому залишаються дуже забобонні. У кожного села чи міста є свій покровитель-святий. До 60% всього культурного розмаїття світової спадщини зосереджено в Італії, при цьому 80% її території займають гори. Щороку Італію відвідують понад 50 мільйонів туристів.

З деякого часу в Італії, у найбільш гуманну сторону змінилося ставлення до бездомних тварин. Тепер їх там немає, кожна тварина має свого піклувальника.

Незважаючи на те, що чоловіки в італійських сім’ях страшенно бояться своїх дружин, а деякі живуть з мамою до 40 років, вони залишаються на дивно темпераментні і не тільки не втратили своєї мужності, але і придбали її на більш високому рівні. У багатьох регіонах Італії п’ятниця - чоловічий день.

Та мова, яка вважається офіційною в Італії, насправді є флорентійським діалектом. Загальною для італійців вона стала після написання Данте "Божественної комедії". За спостереженнями численних туристів, які відвідують цю дивовижну країну, чим південніше регіон - тим більш дружелюбним є люди, які там мешкають.

У 1946 році за підсумками загальнонаціонального референдуму Італія стала парламентською республікою. Своє національне свято - La Festa della Repubblica або День проголошення Італійської Республіки з того часу в Італії щорічно відзначають 2 червня.

Вітаємо з День проголошення Італійської Республіки!

05.06

Данія

 

День Конституції Королівства Данія

Перлина Скандинавського півострова - Данія займає територію площею всього 43 094 квадратних кілометра і має населення понад 5,6 млн осіб. На цій невеликій території зосередилися справжні скарби культури і історії.

За даними досліджень, проведених в Лестерському університеті Англії, данці - найщасливіші і безтурботні люди в світі. Парк розваг в Копенгагені - «Тіволі», є одним з найбільших і популярних в Європі. Це найстаріший парк атракціонів у всьому світі. Як свідчить історія, одного разу Уолт Дісней відвідав Тіволі і був так вражений їм, що згодом вирішив створити щось подібне. В результаті з’явився знаменитий «Діснейленд».

Улюбленим транспортним засобом датчан є велосипед.

Конституція Данії була прийнята 5 червня 1849 року і завершила еру абсолютної монархії, яка діяла в країні з 1660 року, встановивши парламентську демократію. Конституцією також була встановлена конституційна монархія. З того часу законодавча влада здійснюється спільно монархом і парламентом. Виконавча влада також належить монарху, але, згідно з конституцією, її від імені монарха здійснює уряд. Відомо, що після прийняття цієї Конституції в Данії розпочався справжній розквіт літератури, культури і філософії.

За Конституцією вибори повинні проходити кожні чотири роки.

Релігійна діяльність країни також визначається Конституцією Данії, основним принципом якої є передумова, що Лютеранська церква є офіційна церква Данії і повинна підтримуватися державою. Також в Конституції закладено принцип свободи віросповідання, слова і совісті.

З 1943 року Данія є членом НАТО, а з 1973 року - членом Європейського Союзу.

5 червня 1953 року було прийнято нову Конституцію Королівства Данія, яка, фактично, інкорпорувала до свого складу значну частину основних принципів Конституції 1849 року, а також, нарешті, відмінила, хоч і не до кінця послідовно, обурливий до середини ХХ століття виборчий майновий ценз.

Згідно з Конституцією Королівства Данія, члени Фолькетінгу (парламенту) обираються на загальних прямих виборах на основі таємного голосування.

Конституція Данії 1953 року прямо вказує на два головні принципи виборчого процесу:

1 вибори повинні забезпечити пропорційне представництво, щоб забезпечити рівне представлення різних думок електорату;

2 кількість місць в парламенті, які розподіляються в кожному регіоні має бути пропорційно кількості жителів, кількісті виборців і щільності населення.

Згідно з Конституцією Данії, активне виборче право має особа, яка відповідає таким вимогам: є громадянином Данії; постійно проживає в Королівстві; досягла 18 років; наділене виборчої дієздатністю. Розділ 30 Конституції Данії вказує на вимоги до пасивного виборчого права: «Будь-яка особа, яка має право брати участь у виборах Фолькетінгу, може бути обрано в Фолькетинг, якщо тільки вона не засуджена за діяння, яке громадськість вважає несумісним з обранням до складу Фолькетінгу». Підпункт 6 Статті 32 Частини IV Конституції Королівства Данія - «якщо депутат Фолькетінгу не відповідає встановленим вимогам, його місце стає вакантним».

Згідно Пункту 87 Частини IX Конституції Королівства Данія, громадяни Ісландії, які користуються рівними правами з громадянами Данії відповідно до Договору про датсько-ісландський союз, зберігають права громадян Данії, встановлені цією Конституцією. Це стосується також права обирати і бути обраним.

Вітаємо датчан з Днем Конституції!

06.06

Швеція

 

Національний день Швеції або День Шведського прапора

У Швеції є закон, який говорить, що як тільки шведський прапор стає непридатним для подальшого використання, то його слід відразу спалити, щоб його ніхто не використав ні для яких сторонніх потреб.

Королівство Швеція — держава на Скандинавському півострові в Північній Європі. Межує з Норвегією та Фінляндією, також з’єднана з Данією мостом-тунелем через протоку Ересунн. Займаючи територію у 450 295 кв.км. Вона є третьою за площею країною Європейського Союзу, і має населення чисельністю 9,7 мільйонів осіб.

Прапор Швеції складається з блакитного фону з жовтим скандинавським хрестом. Вертикальна смуга хреста зміщена з центру вліво. Швидше за все при формуванні прапора Швеції був узятий за основу дизайн прапора Данії. Кольори ж - жовтий і синій - прийшли зі шведського герба, на якому були зображені три жовті корони на синьому тлі. Хрест зустрічається практично на всіх прапорах скандинавського півострова. Точний вік шведського прапора невідомий, але найстаріші зображення синьої тканини з жовтим хрестом відносяться до 16 століття. У 1569 королівський указ, виданий шведським Королем Іоанном III наказував, щоб всі шведські бойові прапори містили жовтий хрест. З 1814 по 1906 рік Швеція розмістила емблему, що представляє об’єднання з Норвегією, у верхньому лівому кутку синьо-жовтого прапора. Союз розпався в 1905 році, і емблема була видалена 22 червня 1906 року, в результаті чого ми знаємо прапор таким, яким він є зараз.

Наразі не відомо, як і коли утворилось Королівство Швеція, однак, перелік Шведських монархів, котрі, як нині відомо водночас правили Свеаландом (Швецією) та Йоталандом (Готією), як однієї провінцією, починається з Еріка VI Сегерселля. Швеція та Готія були окремими країнами. Не відомо, як довго вони існували: епічна поема Беовульф описує напівлегендарну Шведсько-Гетську війну 6-го століття.

Як свідчить історія, велика кількість регінтів успадкувала Шведську корону за час існування королівства; отже, реальна влада тривалий час належала їм, їх обирав Шведський парламент. Король Данії Кристіан II, який добивався влади над королівством військовим шляхом, замовив різанину шведських дворян у Стокгольмі в 1520 році. Ця подія відома, як Стокгольмська кривава лазня, і мотивувала шведське благородство до нового спротиву, результатом якого стала коронація Густава І Ваза 6 червня. Цей день став національним днем у Швеції в 1523 року. Також цей день нерідко вважається днем заснування сучасної Швеції. Незабаром після свої коронації, Густав I Ваза відмовився від Католицизму, і розпочав реформацію.

Починаючи з 1916 року, 6 червня святкують як День Шведського Прапора. У 1983 році цей день оголошено також Національним Днем Швеції. Таке рішення пояснюється двома причинами: 6 червня 1523 року Густава Васу було обрано королем Швеції, що поклало початок Швеції як незалежної держави, і цього ж дня 1809 року Швеція ухвалила нову Конституцію, яка визначала права громадян і надавала їм значну свободу.

В цей день ми вітаємо громадян Королівства Швеція з їх національним святом!

Друга субота червня

Сполучене королівство Великої Британії та північної Ірландії

День Народження Королеви

Британська традиція офіційно святкувати дні народження короля або королеви в день, який не є фактичним днем народження, походить з минулого.

Започаткував її король Джордж II у 1748 році.

Він народився у листопаді, який у Великій Британії не відрізняється гарною погодою.

Король бажав влаштувати на свій день народження пишне свято. Листопад явно не підходив для реалізації таких планів, і він вирішив поєднати святкування свого дня народження з щорічним військовим парадом, який проходив влітку.

Офіційний день народження Королеви у червні відзначають військовим парадом, який називають Trooping the Colour – парадом демонстрації прапору. Його проводять вже понад 260 років.

В цьому видовищі беруть участь понад 1400 військових, 200 коней та 400 музикантів.

Багато людей з британськими прапорами та в одязі кольорів «Юніон Джек» спостерігають за парадом на вулиці Мелл біля Букінгемського палацу.

Вітаємо з Днем Народження Королеви!

25.06

Словенія

 

День Державності Республіки Словенія

Словенія, країна з населенням понад 2 млн осіб, розташована на півдні Центральної Європи. Площа її території - 20236 квадратних кілометрів. Вона межує на півночі з Австрією, на сході - з Угорщиною, на півдні - з Хорватією, на заході - з Італією, на південному заході країна має вихід до Адріатичного моря. І хоча площа Словенії становить лише 0.004% від загальної площі Землі, на її території знаходиться близько 2000 заповідників. 216 кв. км Словенії вкрито виноградниками. У містечку Марібор росте найстаріша виноградна лоза в світі. Її вік становить більше 400 років. Ліси Словенії займають приблизно 3/5 території країни, в них проживає понад 500 бурих ведмедів.

Це гарна європейська держава. У Словенії більше десятка тисяч печер. Найзнаменитіша з них - Постойнська яма. Вона одна з найбільш відвідуваних природних печер у Європі, крім того це найглибша європейська печера, довжина її коридорів становить близько 20 км (більше 5 кілометрів її тунелів відкрито для огляду). На території країни знаходиться понад 260 водоспадів. У словенських Альпах прокладені понад сім тисяч кілометрів гірськолижних трас. Держава популярна як серед туристів, так і серед іммігрантів, які шукають кращого життя.

Відомо, що на території Словенії, в долині річки Випава, в 394 році нашої ери відбулася битва, яка і стала причиною розколу Великої Римської імперії на Східну та Західну. Ще тут була знайдена, ймовірно, найстаріша флейта в світі. Вона зроблена зі шматка трубчастої кістки печерного ведмедя, і її вік складає приблизно 45 тисяч років.

Шляхом референдуму Словенія проголосила незалежність від Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія 25 червня 1991 року. У цей день в країні відзначається національне свято - День Державності. Незалежність Словенії визнана ЄС і США в 1992 році, в тому ж році країну прийняли в ООН і ОБСЄ. Зараз Словенія є членом НАТО, ЄС і Шенгенської угоди.

Вітаємо з Днем Державності Республіки Словенія!

ЛИПЕНЬ

01.07

Канада

 

День Канади

Канада знаходиться в зоні 6 часових поясів. В державі розташована найдовша вулиця в світі - Янг Стріт, Торонто. Її довжина становить 1 896 кілометрів. Янг Стріт в провінції Онтаріо починається з озера Онтаріо і проходить на північ через Онтаріо до кордону Міннесоти. Так само Канада має найдовшу в світі берегову лінію - 202 080 км.

Ведмідь на ім’я Вінніпег був експортований з Канади до Лондонського зоопарку в 1915 році. Маленький хлопчик на ім’я Крістофер Робін Мілн відвідав цей зоопарк і закохався в веселого ведмедика. Саме його любов до ведмедя була описана його батьком А. А. Мілн в історії про Вінні-Пуха.

Канада - дивовижна країна, вона сповнена пам’яток. Наприклад, Великий Нікель в Садбері, Онтаріо - найбільша в світі монета. Метр в діаметрі. Центр Роджерса в Торонто, раніше відомий як SkyDome, є домом для найбільшого екрану в світі. Його розмір 10 х 33,6 метра, зроблений компанією Sony. Смартфон Blackberry також був розроблений в Онтаріо.

20 червня 1868 генерал-губернатор Канади проголосив, що канадці повинні відзначати річницю конфедерації. У 1879 році 1 липня стало офіційним святом, відомим як День Домініону.

1 липня 1867 року Канада здобула незалежність від Великобританії і стала федерацією чотирьох провінцій: Нової Шотландії, Нью-Брансвік, Онтаріо і Квебек. Річниця цієї дати називалася Днем Доминиона до 1982 року. З 1983 року 1 липня офіційно стало Днем Канади.

Канадські кордону були розширені з 1867 року. Країна тепер складається з 10 провінцій і трьох територій.

В цей День в багатьох містах муніципалітети організують ряд заходів, часто на відкритому повітрі. До них відносяться урочисті сніданки, паради, концерти, карнавали, фестивалі, феєрверки і спеціальні цивільні церемонії для нових громадян Канади. Ці Свята вираз патріотичного настрою. Вивішуються прапори Канади і багато людей розфарбовують обличчя в кольори національного прапора, червоним і білим. Свята в Оттаві, столиці Канади, особливо пишні.

У провінції Квебек, наприклад, стало традицією в цей День укладати нові договори оренди на житло. Вони починаються з 1 липня і тривають рівно рік, отже багато людей в Квебеку проводять День Канади, в переїздах з одного будинку в інший. У цій провінції День Канади також відомий як День переїзду.

У провінції Ньюфаундленд і Лабрадор 1 липня відзначається і як День пам’яті, Згадують про важку втрату, загибель людей з Ньюфаундлендського полку в перший день битви на Соммі під час Першої світової війни. В Ньюфаундленді і Лабрадорі вранці 1 липня зазвичай буває дещо похмуро. Прапори приспускають. Проводять поминальні служби біля військових меморіалів. У другій половині дня тут святкування Дня Канади аналогічно тому, як це відбувається в іншій частині країни.

Оскільки 1 липня є офіційним святом в Канаді, то, якщо він випадає на неділю, вихідний переноситься на 2 липня. Більшість підприємств, організацій і магазинів закриті. Деякі книжкові магазини, аптеки і заправки можуть працювати. Поштові відділення в цей день також закриті. Оскільки День Канади припадає на канадський період літніх відпусток, всі школи закриті.

Громадський транспорт, як правило працює в звичайному або скороченому режимі. У деяких районах, в зв’язку з масштабними заходами, такими як концерти, паради і фестивалі, перекриваються вулиці, що може призвести до тимчасового порушення і обмеження місцевого руху.

З 2006 року святкування Дня Канади також стало проводитися у Великобританії на Трафальгарській площі Лондона. Очікується, що ці святкування відбуватимуться щороку. Залежно від доступності Трафальгарській площі, ці події можуть проводитися безпосередньо перед, відразу або після 1 липня.

Основний символ Дня Канади - Національний прапор Канади. Він складається з двох вертикальних червоних прямокутників, розділених білим квадратом. Білий квадрат містить червоне зображення кленового листа. Національні кольори Канади червоні і білі - широко використовуються в День Канади. Деякі люди носять червону і білу одежу, а інші фарбують свої обличчя в цих кольорах.

Вітаємо з Днем Канади!

03.07

Білорусь

 

День Незалежності Республіки Білорусь

Населення Білорусі приблизно дев’ять з половиною мільйонів людей, два мільйони з яких проживають в Мінську, в столиці. Мінськ дуже компактне і комфортне місто для проживання. Станом на 2017 рік, єдине місто-мільйонер. Другим за величиною є Гомель, де живуть близько пів мільйона.

Не так давно білоруські грошові купюри називалися «зайчиками», так як з 1992 по 1996 роки на них були зображені звірятка. Сьогодні їх називають «білками».

Назви підприємств в країні часто починаються на «бел», наприклад, «Беларусбанк», «Белгосстрах», «БелАЗ» - один з найбільших в світі заводів з виробництва кар’єрної техніки і т.п..

Білорусь сучасна країна, що дивиться у майбутнє і намагається не ганятися за минулим. У країні дуже добре розвинене сільське господарство.

У цієї держави дуже багата історія. Офіційно перша згадка про «Білорусь» була зафіксована вже у XVI-му столітті.

Спочатку Білорусь більш ніж 600 років входила до складу Великого Князівства Литовського, потім більше 300 років до складу Речі Посполитої. Більше 200 років перебувала під протекторатом Російської імперії.

З 1991 року День Незалежності в Білорусі відзначався 27 липня. У цей день була прийнята Декларації про суверенітет держави. Після розпаду СРСР народ Білорусі проголосив свою незалежність від Радянського Союзу 25 серпня 1991 року. Формально суверенітет був отриманий 26 грудня 1991 року. Рішення про святкування національного свята Дня Незалежності 3 липня, приурочене до Дня визволення Білорусії від німецько-фашистських загарбників в 1944 році. Воно було прийнято в ході всенародного референдуму, який відбувся в 1996 році. Мало хто знає, що в Білорусі війна розпочалася 1 вересня 1939 року й молоді хлопці були мобілізовані на польський фронт. Майже кожен четвертий білорус згодом загинув.

Основний захід до Дня Незалежності в країні, це урочистий військовий парад у столиці. По завершенню офіційної частини заходу проходять народні свята та гуляння. Цей День є вихідним.

Вітаємо з Днем Незалежності Республіки Білорусь!

04.07

США

День незалежності США

У 1776 році в США проживало 2,5 мільйона осіб. Сьогодні населення США становить понад 316 мільйонів.

Конгрес зробив День незалежності офіційним неоплачуваним вихідним днем для федеральних службовців у 1870 році і лише в 1938 році змінив його на оплачуваний вихідний.

Відомо, що Декларацію незалежності підписали 56 представників з 13 колоній і тільки Джон Хенкок підписав її 4 липня 1776 року, а всі інші підписали трохи пізніше. Середній вік підписантів становив 45 років. Наймолодшим був Томас Лінч (молодший) з Південної Кароліни, йому було 27 років. Найстаршим був Бенджамін Франклін, представник Пенсільванії, якому на той момент було 70 років. Автору Декларації, Томасу Джефферсону, було 33 роки.

Кожен восьмий з тих, що підписали Декларацію незалежності здобув освіту в Гарварді, всього їх було 7 чоловік. Двоє з підписантів пізніше стали президентами Сполучених Штатів. Це були Джон Адамс і Томас Джефферсон. Цікаво, що Адамс і Джефферсон померли у 1826 році, причому в один і той же день, з різницею в декілька годин.

Спочатку зірки на оригінальному американському прапорі були розташовані по колу. Це був символ рівності всіх колоній.

Перше святкування Дня незалежності відбулося 8 липня 1776 року в Філадельфії. У цей день Декларація незалежності була вперше прочитана публічно після того, як люди були зібрані на площі дзвоном Дзвону Свободи.

Відомо, що індичку в якості традиційної страви для святкування Дня незалежності запропонував Бенджамін Франклін.

День незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Більшість американців називають це свято просто за його датою - «Четверте липня».

Свято нагадує про те, що 4 липня 1776 було підписано Декларацію незалежності. У той час жителі 13 британських колоній, які розташовувалися уздовж східного узбережжя сьогоднішньої території Сполучених Штатів, вели війну з англійським королем і парламентом, оскільки вважали, що ті поводяться з ними несправедливо. Війна почалась у 1775 році.

В ході військових дій колоністи зрозуміли, що б’ються не просто за краще поводження, а за свободу від англійського панування. Це було чітко сформульовано в Декларації незалежності, яку підписали керівники колоній. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки.

Феєрверки є невід’ємною частиною святкування Дня незалежності. У 2012 році США імпортували феєрверків на суму $ 227,3 млн з Китаю. Барбекю також є дуже популярною традицією. Як правило, в цей святковий день американці з’їдають більше 150 млн хот-догів і 700 млн фунтів курятини.

Вітаємо з Днем незалежності США!

14.07

Франція

 

День взяття Бастилії (День французької революції)

Цікавий факт про Бастилію: після її взяття, головний ключ цього закладу виявився у маркіза де Лафайета, який згодом передав його Джорджу Вашингтону. Ключ все ще можна побачити в Вашингтоні у маєтку в Маунт-Вернон.

День взяття Бастилії - 14 липня - відзначається не тільки у Франції, а й в усьому світі. Саме цього дня в 1789 році повсталі парижани штурмом взяли грізну і ненависну фортецю-в’язницю Бастілію - символ королівського деспотизму і звільнили сімох ув’язнених, що стало початком Великої французької революції. Зараз до цього свята вже не ставляться як до революційного, святкується щось велике для кожного француза, світле, радісне і патріотичне. А на місці Бастилії розташовується велике транспортне коло-розв’язка з Колоною Бастилії в центрі.

Під час боїв у Бастилії загинуло 98 атакуючих і тільки один захисник. Причинами падіння Бастилії історики називають невтручання значної частини військ Королівської армії, які були розташовані на Марсовому полі, і які були добре озброєні і навчені.

Останньою краплею, що переповнила чашу народного терпіння і підштовхнула людей виступити на штурм, стало звільнення Жака Неккера. Він був міністром фінансів при королі Людовику XVI і вважався таким, що симпатизує простим людям. 11 липня 1789 Людовик XVI вирішив його звільнити. Коли звістка про звільнення Неккера досягла Парижу, почався штурм Бастилії.

Бастилія спочатку була "елітної" королівської в’язницею. Вона була побудована у 1370-х роках і планувалася як кріпосне спорудження для захисту Парижа від англійців під час Столітньої війни.

В момент штурму вона містила тільки сім ув’язнених, серед яких були чотири фальсифікатора, два божевільних і один аристократ. Аристократом був граф Хуберт де Солаж, сім’я якого попросила посадити його до в’язниці за вчинене кровозмішення з сестрою.

Одним з божевільних був англо-ірландець на ім’я Де Вітт, який вважав себе то Юлієм Цезарем, то Сент-Луїсом, то богом.

Після звільнення один з ув’язнених, як повідомляється, категорично відмовився їхати, поки не закінчить вечеряти смаженим фазаном.

Вітаємо з Днем взяття Бастилії!

21.07

Бельгія

 

Національне свято Королівства Бельгії

Це свято Бельгія відзначає щорічно 21 липня. Це річниця інавгурації Короля Леопольда I, засновника династії, яка відбулася 21 липня 1831 року.

Леопольд, молодший син Френсіса Фредеріка, герцога Саксен-Кобург-Заальфельдского, народився 16 грудня 1790 року. Ця подія мала місце в Кобурзі, Німеччина.

Отримавши військову освіту служив при дворі Наполеона I, потім став офіцером у військах царя Олександра I. Після поразки Наполеона облаштувався в Великобританії, де одружився на принцесі Шарлотті, єдиній дитині короля Георга IV і Кароліни Брауншвейгской, імовірно, спадкоємиці англійського престолу.

Шарлотта померла в 1817 році, а Леопольд залишався у Великобританії до того часу, поки не був обраний Королем бельгійців 4 червня 1831 року.

Він прийняв корону, відмовившись від престолу Греції. У 1828 році Леопольду пропонували стати королем Греції.

Перше десятиліття правління Леопольда було присвячено встановленню дипломатичної та військової безпеки для бельгійської нації. Коли у 1839 році основні європейські держави вже визнали Бельгію, то останні питання з Нідерландами, а саме той факт, що незалежна Бельгія, як суверенна держава відбулася в результаті повстання 1830 року, були врегульовані. У тому ж році Леопольд також уклав договір про бельгійський нейтралітет у разі можливих європейських конфліктів.

9 серпня 1832 року вдівець Леопольд одружився повторно на Луїзі Орлеанс, дочки французького монарха Луї Філіпа. Троє дітей в цьому шлюбі вижили: Леопольд (1835-1909), герцог Брабантский і наступник Леопольда I як король бельгійців; Філіп (1837-1905); І Шарлотта (1840-1927).

На жаль, Леопольд був менш успішним у внутрішній політиці. Монарх спробував сформувати консервативний фронт, об’єднавши клерикалів і лібералів в основний парламентський блок. Між 1830 і 1847 роками ця коаліція розпалася і Корона була змушена взяти на себе обов’язки правління партіями і міністерствами. У 1847 році цей процес переходу був завершений. Леопольд залишався авторитарним, хоча обставини змусили його рухати Бельгію до більш парламентських інститутів.

Леопольд I помер в Лаекені 10 грудня 1865 року.

Вітаємо з Національним святом Королівства Бельгії!

СЕРПЕНЬ

01.08

Швейцарія

 

День заснування Швейцарської Конфедерації

У цій дивовижній країні, що складається з кантонів, а не штатів, де іноземці становлять близько 23% населення, виробляється понад 450 різновидів сиру і не тільки. Наприклад, у 2012 році було вироблено 172 376 тонн шоколаду.

Історія знаменитих і відомих в усьому світі швейцарських годинників сягає своїм корінням у далекий 1541 рік. Коли кальвіністи заборонили використовувати ювелірні прикраси, майстри ювеліри в Женеві провели колективне обговорення такого винаходу, як годинник. З того часу це одна з найбільш успішних галузей промисловості країни.

Швейцарці дуже винахідливі. Нейтральний і зручний, використовуваний у багатьох програмних додатках шрифт сімейства sans-serif - Helvetica, насправді походить теж зі Швейцарії. Його створили у 1957 році Макс Мідінджер з Едуардом Хоффманом.

Країна з гордістю заявляє, що є власником найвищого відсотка людей, що старше 100 років, у Європі.

Заснування Конфедерації в Швейцарії бере свій початок від 1291 року. З 1891 року перше серпня відзначається як Національне свято. Це Дата створення історичного союзу, укладеного в 1291 році трьома кантонами: Урі, Швица і Унтервальдена. Альянс повинен був сфокусувати зусилля, звдяки яким протягом наступних 500 років і була побудована сьогоднішня Швейцарія. Чоловіки цих трьох кантонів заприсяглися у вічній відданості один одному, обіцяючи взаємну допомогу та підтримку. Альянс виступив проти Габсбургів, які прагнули зміцнити свої позиції в цьому регіоні.

Цей День являє шановну федеральну традицію і відзначається виключно в громадах. Радіо чи телебачення, які транслюють урочистий виступ Президента Швейцарської Конфедерації, є єдиним винятком. Урочистості звісно включають натхненні мови лідерів громадського життя. Проводяться концерти, виступи хорів, ряд спортивних заходів та презентацій, виконується національний гімн. Деякі туристичні офіси спонсорують організацію феєрверків. За традицією, на пагорбах і височинах запалюються багаття, яке символізує висилку іноземних судових приставів в чотирнадцятому столітті, звістка про яку в ті дні поширилася саме таким чином. Вночі діти і молодь ходять з яскравими паперовими ліхтариками. Державні і приватні будівлі прикрашаються національними, кантональними і загальними прапорами. Навіть пекарі готують символічні булочки.

Особливі торжества проходять на Рейнських водоспадах у Шаффхаузені. Починаючи з середини дев’ятнадцятого століття, в особливих випадках, водоспад висвітлюється різноманітною светоіллюмінацією. З 1920 року він висвітлювався регулярно 1 серпня, а з 1966 року тільки у День заснування Конфедерації.

Офіційні заходи проводяться на лузі Рютлі в кантоні Урі над озером Люцерн, в тому місці, де і був оголошений легендарний союз.

Вітаємо з Днем заснування Швейцарської Конфедерації!

20.08

Угорщина

Свято Святого Іштвана, засновника Угорської Держави

День Святого Іштвана – один з найбільших національних свят для угорців. Вранці свято починається з урочистого підйому угорського прапора і триває весь день.

Угорщина є однією з найстаріших країн Європи. Вона була заснована у 896 році – до Франції, Німеччини чи Англії. Історія свідчить, що 20 серпня 1000 року Іштван (Стефан) I був коронований на угорський престол. Він став першим королем Угорщини. За часів його правління, у період з 1000 по 1038 рік, угорці прийняли християнство, реорганізували й реформували племінний поділ країни, який замінили адміністративно-територіальними округами або королівськими комітатами. Це дало значний поштовх у розвитку національної державності.

З огляду на значний внесок Іштвана I у зміцненні загальнолюдських очікувань для свого народу і європейських тенденцій в цілому, в 1083 році він був канонізований, і папа римський Григорій VII оголосив 20 серпня офіційним святковим днем.

Вітаємо зі святом Святого Іштвана, засновника Угорської Держави!

ВЕРЕСЕНЬ

01.09

Словаччина

 

День Конституції Словаччини

Єдиний в світі горизонт, який показує точний сонячний час, розташований в словацькій Старій Бистриці. Це пов’язано зі своєрідною унікальною географією даної місцевості.

Після Австрії, Словаччина має в своєму розпорядженні найбільші природні прісноводні ресурси. Це в основному підземні резерви Житнього острова. Цей річковий острів знаходиться в південно-західній частині держави і простягається від Братислави до Комарно на території Кишальфельда.

З словацьких кранів тече високоякісна питна вода.

Найвищий і найбільший в світі готичний дерев’яний вівтар також знаходиться саме тут, в костелі св. Якуба в Левочі. Його висота становить 18,6 м, а ширина - 6 м. Йому було навіть присвоєно статус національного культурного пам’ятника. В Словаччині розташовані майже 50 на диво добре збережених дерев’яних церков. Вони є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО і зроблені без єдиного цвяха. Найстаріша з них - церква Св. Франциска Ассизького в Герватове, поблизу Бардіїва. Вона була побудована в 1500 році.

Країна славиться своїми унікальними дерев’яними пам’ятками, серед яких монументальний 8,3-метровий Віфлеєм з рухомими фігурами. Він створювався протягом 15 років і розташований в Будинку Милосердя в Раєцький Лесні. Дерев’яне село Чічмани, що в Жилінському краї біля підніжжя пагорбів Стразів, просто вражає уяву, адже всі його будиночки оригінальні, при тому що перша згадка про село відноситься до 1272 року!

Одна з найстаріших іграшок в світі, вік якої близько 3 тис років, була виявлена в ході археологічних розкопок також в Словаччині. Вона була знайдена в районі Кошице і являє собою чотириколісну коляску, датовану приблизно 1600 роком до нашої ери. Її можна побачити в Археологічному інституті в Кошице.

Основний документ Словаччини - Конституція. До її створення та імплементації словаки поставилися з традиційною дбайливістю і повагою.

Національне свято, День Конституції, знаменує прийняття Словацької Конституції, що відбулося 1 вересня 1992 року в Братиславі, яка зараз є столицею країни.

На відміну від сусідньої Югославії, розпад Чехословаччини був мирним. Не дивлячись на те, що нова Конституція була прийнята 1 вересня, вона вступила в силу тільки через місяць, а до 1 січня 1993 року всі її основні положення прийняли завершений вигляд.

Починаючи з 1993 року, щорічно по всій країні організовуються і проходять святкові заходи, присвячені цьому історичному моменту.

В день Конституції в столиці відкривається для безкоштовного відвідування знаменитий Братиславський замок, національний пам’ятник культури Словацької Республіки, а ввечері він висвітлюється красивою світловою ілюмінацією. Братиславський Град - офіційна назва цієї архітектурної споруди. Він був відтворений з руїн у другій половині XX століття і символізує собою понад тисячу років унікальною словацької історії. Замок розташований на південному відрогу Малих Карпат, на кручі над лівим берегом Дунаю, біля перехрестя доріг міжнародного значення.

Добрим звичаєм в цей День стала організація традиційних ярмарок народних ремесел в Братиславі. Ці щорічні ярмарки демонструють національні ремесла ручної роботи, вироби та предмети, що створюються словацькими художниками і ремісниками.

Прекрасний день, щоб провести його з сім’єю та друзями, долучитися до національної кухні, спробувати такі страви, як картопляні оладки, бринзові галушки (галушки з овечим сиром) і яблучний пудинг.

Вітаємо з Днем Конституції Словаччини!

22.09

Болгарія

День Незалежності Болгарії

У цей день відзначається річниця проголошення суверенного Болгарського царства. До цього часу Болгарське князівство формально було васалом Османської імперії та у всіх зовнішньополітичних актах просило схвалення турецького султана. 
22 вересня 1908 болгарський князь Фердинанд зачитав у місті Велико-Тирново Маніфест про Незалежність Болгарії. З цього моменту країна поміняла форму князівства на царство. Незабаром Османська Туреччина і всі інші Великі сили Європи офіційно визнали Царство Болгарію. У країні став відзначатися бурхливий підйом, що тривав, однак, недовгий час — через 5 років почалися Балканські війни, а за ними і Перша світова війна. Ці війни принесли Болгарії національні катастрофи. 
У новітній історії країни свято Незалежності стали відзначати з 1998 року. Святкування з нагоди Дня незалежності зазвичай проводяться не в Софії, а в місті Велико-Тирново біля пам'ятника Незалежності Болгарії. Як правило, вони починаються урочистим читанням Маніфесту, а ввечері 22 вересня міський пагорб Царевец висвітлюється тисячами різнокольорових прожекторів — йде виконання світлового вистави під відкритим небом «Звук і світло». 
Це один з наймолодших офіційних свят країни, але, тим не менш, він вже знаходить свої традиції. 

Вітаємо з Днем Незалежності Болгарії!

28.09

Чехія

День державності Чехії (День святого Вацлава)

28 вересня, усі чехи святкують День державності в Чехії (День святого Вацлава). Святий Вацлав вважається покровителем усієї країни. Тому День святого Вацлава є офіційним вихідним у Чехії.

Вацлав прийшов до влади в 924 році. Він відразу ж визначив державним пріоритетом освіченість громадян. Сам Вацлав також був надзвичайно розумний і освічений. Він хотів, щоб народ його країни жив чесно, дотримуючись Законів Божих.

Проти порядків, які встановив твердою рукою Вацлав, виступали язичники. Саме від руки їхньої знаті і загинув Вацлав, опинившись зрадженим своїм рідним братом. Але саме це вбивство стало остаточним аргументом для поширення християнства в Чехії. Більше того, самого Вацлава стали називати небесним покровителем усіх чехів. У 14 столітті церква зарахувала його до лику святих. Його останки похоронені в Празі.

Традиційно в цей день у статуї святого Вацлава лежить багато квітів. Чехи досі шанують його і згадують його жертву в ім'я всього чеського народу.

Вітаємо з Днем державності Чехії!

ЖОВТЕНЬ

01.10

КНР

День заснування Кітайської Народної Республіки

Створення Кітайської Народної Республіки було проголошено 1 жовтня 1949 року на мітингу на площі Тяньаньмень в Пекіні. 2 грудня центральний народний уряд видав постанову про проголошення 1 жовтня національним святом.

У 50-ті роки неодмінною частиною урочистостей з нагоди святкувань були військові паради на площі Тяньаньмень. Однак після 1959 року керівництво країни вирішило проводити огляди військової техніки тільки по значним датам. Згодом в країні проводилася «культурна революція» яка привела до повної відмови від військових парадів. Але в 1984 році до 35-річчя КНР традицію відновили. Останній такий парад відбувся в 2009 році, в ході нього були продемонстровані новітні зразки військової техніки на озброєнні Армії Китаю.

З цього дня в Китаї починається одна з двох «Золотих тижнів», коли святкові дні (1-3 жовтня) об'єднуються з вихідними і утворюють разом неробочу тиждень. Вулиці міст прикрашаються величезними композиціями з живих квітів, на площах проводяться народні гуляння, влаштовуються феєрверки. На головній площі країни незмінно виставляється портрет Сунь Ятсена і червоні плакати з вітальними словами.

Вітаємо з Днем заснування Кітайської Народної Республіки!

03.10

Німеччина

День Німецької єдності

Історична подія возз’єднання Німеччини, коли НДР офіційно об’єдналася з Федеративною Республікою Німеччини, стало довгоочікуваним і радісним звершенням народних сподівань, яким судилося зародитися, адже народ - це одна сім’я.

Ця сім’я була розділена завдяки глибоким катастрофічним помилам, спокусою для яких виступили згубні ідеї.

Падіння Берлінської муру 9 листопада 1989 року, ознаменувало в розумінні деяких істориків кінець якоїсь холодної війни, однієї з тіні відгомонів тих жахливих подій. Це відкрило шлях до возз’єднання Німеччини, яке відбулося через рік. Договір про об’єднання, було підписано 20 вересня 1990 року і 3 жовтня офіційно стало національним святом держави, відобразило закінчення післявоєнного розділу Німеччини.

Розважальна програма, присвячена відзначенню Дня німецької єдності, традиційно включає ряд урочистих заходів, вітаючи відпочинок для всіх громадян, сімей та гостей країни. Верхова їзда, прогулянки в парках, велике колесо, яке відкриває чудові види на Тіргартен і караоке, театральні вистави, різноманітні ігри, каруселі та огляд визначних пам’яток, все це робить свято дуже добродушним.

У День об’єднання німецького народу традиційно проходить триденний фестиваль в районі Бранденбурзьких воріт. Тут організовуються цікаві живі групи, ярмарки та стенди, пропонуються продукти харчування, напої та солодощі. Організатори свята намагаються зробити його максимально комфортним.

Вітаємо німецький народ з їх національним святом!

08.10

Хорватія

День Незалежності Хорватії

Щорічно 8 жовтня в Хорватії відзначається державне свято — День незалежності. 
19 травня 1991 року в Хорватії відбувся референдум, на якому 93,94% виборців висловилися за суверенітет і незалежність Республіки Хорватії. 
За Конституцією Республіки Хорватії рішення, прийняте на референдумі, було обов'язковим для всіх державних органів, тому хорватський парламент 25 червня 1991 року прийняв дві важливі постанови: Декларацію про проголошення суверенітету і незалежності Республіки Хорватії та Конституційну постанову про суверенітет і незалежність Республіки Хорватії. 
25 червня в Хорватії відзначається День державності. 
Однак, за посередництва місії Європейського співтовариства на здійснення цих рішень 8 липня 1991 року був накладений тримісячний мораторій. Але не зважаючи на військові дії між Хорватією і Сербією, в тому числі ракетних ударів по президентській резиденції в Загребі, відразу ж після закінчення мораторію 8 жовтня 1991, парламент на секретному засіданні прийняв постанову про розрив усіх державно-правових зв'язків, на підставі яких Хорватія разом з іншими республіками та краями існувала в рамках СФРЮ. 
З цього дня Хорватія щорічно відзначає День незалежності. 

Вітаємо з Днем незалежності Хорватії!

12.10

Іспанія

День іспанської нації

У 1492 році Христофор Колумб, очолюючи іспанську експедицію, вийшов до земель Нового Світу. Прибуття перших іспанців в Америку пов'язують з концепцією «Іспанідад» - співдружності іспаномовних народів. Іспанія вважає цей день своєрідним днем ​​народження спільноти народів іспанської мови, вдень іспанської цивілізації.

Це свято в Іспанії носить подвійний характер. Відкриття Колумба сталося в день Святої Діви Пілар, образ якої міцно пов'язаний з легендою появи християнства в Іспанії. Тому в цей день проходить і галаслива Фієста-дель-Пілар.

Зазвичай в цей день всюди відбуваються різні музичні, театральні та танцювальні заходи, проходять вуличні вистави, ходи гігантських ляльок, конкурси та змагання. Неповторна атмосфера, наповнена феєрверками, яскравими вбраннями і запальними ритмами вабить сюди в ці дні тисячі туристів.

Вітаємо з Днем іспанської нації!

23.10

Угорщина

День проголошення Угорської Республіки

23 жовтня угорський народ відзначає дві події: День пам’яті третьої угорської революції (1956) і День проголошення Угорської республіки (1989). 
Перше з цих подій відноситься до часів розпалу «холодної війни» і за радянських часів трактувалося як «угорський контрреволюційний заколот». Передумов до масових виступів в Угорщині, спрямованим проти комуністичного режиму, було кілька. З одного боку, Угорщина перебуває у важкому економічному становищі після закінчення Другої світової війни. Як відомо, Угорщина виступала союзником Німеччини і потерпіла поразку разом з іншими країнами-учасницями фашистського блоку. Крім того, що війна сама по собі виснажила ресурси країни, на Угорщину було накладено контрибуція, яку ця держава повинна було виплачувати на користь СРСР, Югославії і Чехословаччини. Ті, що прийшли до влади комуністи тільки погіршили і без того плачевний стан економіки і господарства країни проведенням масової колективізації та знищенням приватної власності. До того ж комуністичний режим здійснював масові репресії стосовно опозиції, церкви і т.д. У той же час в СРСР після смерті Сталіна почалася всім відома хрущовська «відлига», яка дала надію народам Європи на демократизацію суспільства та проведення відповідних реформ. Майже у всіх східноєвропейських країнах, що виявилися після війни в «соціалістичному таборі», в цей період спостерігалося зростання рухів національно-патріотичних сил. Не стала винятком і Угорщина. 
23 жовтня 1956 року на вулиці Будапешта організовано вийшло кілька тисяч людей, студентів та представників інтелігенції, які намагалися шляхом мирної демонстрації закликати угорський уряд до проведення реформ, спрямованих на забезпечення демократії, свободи і національної незалежності Угорщини. Демонстранти вимагали виведення з країни радянських військ, що знаходилися в Угорщині з 1944 року, відставки і суду над деякими членами угорського прорадянського уряду, обрання Імре Надя (члена комуністичної партії Угорщини, прихильника демократичних реформ) на пост прем’єр-міністра, введення багатопартійної політичної системи, вільних виборів і т.д.

Вітаємо з Днем проголошення Угорської Республіки!

26.10

Австрія

Національне свято Австрійської Республіки 

Національне свя́то Австрійської Республіки - святкується 26 жовтня щорічно з 1965 року. В цей день у 1955 австрійський парламент прийняв Федеральний конституційний закон про постійний нейтралітет.

Вітаємо з Національним святом Австрійської Республіки!

29.10

Туреччина

День Республіки Туреччини

День Республіки є державним святом в Туреччині й завжди відзначається 29 жовтня. Це свято відзначається у пам’ять про проголошення Турецької Республіки 29 жовтня 1923 року. День Республіки знаменує утворення Турецької Республіки в 1923 році. Після перемоги Туреччини у Війні за Незалежність (1919-1923), турецький парламент проголосив нову Турецьку державу республікою

ЛИСТОПАД

11.11

Республіка Польща

День Незалежності Польщі

Дата приурочена до події 1918 року, коли Польща відновила свою незалежність після 123 років окупації, і щорічно відзначається 11 листопада.

Історія Польщі має глибоке коріння. Людину, що став першим визнаним польським правителем, звали Мешко I. Він займав трон з 960 по 992 і став першим християнським лідером країни, творцем династії П’ястів. При його синові Болеславі Хороброму Польське Князівство досягло вершини своєї могутності. Втім, протягом історії на долю цієї держави випадало також чимало випробувань.

З 1795 року Польща була поділена між Австрією, Пруссією і Росією. Перша світова війна, що закінчилася в 1918 році, стала поразкою для всіх цих утворень. У жовтні того ж року почався процес формування польського незалежного національного уряду і інтенсивний рух за звільнення від влади австрійців. 11 листопада 1918 року Юзеф Пілсудський, засновник польської армії, державний і політичний діяч, який повернувся з німецької в’язниці, був призначений головнокомандувачем. Вже через три дні під його командуванням полякам вдалося отримати контроль над своїми територіями.

Починаючи з 1920 року, 11 листопада відзначається як День Незалежності Польщі. В період комуністичної окупації свято було заборонено, але у 1989 році, відразу після краху комуністичного режиму, було відновлено.

Польща - дивовижна країна. Наприклад, центр Кракова давно визнаний одним з найбільших образчиків середньовічного міста з тих, що зберіглися в Європі. Серце цього міста було включено до першого списка об’єктів всесвітньої спадщини, поряд з Єллоустонському національним парком і столицею Еквадору Кіто, ще в 1978 році. Представники ЮНЕСКО тоді пояснили свій вибір тим, що «торгове місто 13-го століття має найбільшу ринкову площу в Європі та численні історичні будинки, палаци і церкви з їх чудовими інтер’єрами». Головний ринок Кракова, за даними проекту DilovaMova.com, є, безумовно, великим. Там, до речі, розташовано багато затишних кафе і це прекрасне місце, де можна приємно провести другу половину дня. Його площа - 40 тис. квадратних метрів. Чимало. Однак насправді це далеко не найбільша площа в Польщі. Право називатися такою належить Парадній площі в центрі Варшави. Вона займає 240 тис. квадратних метрів і є найбільшою площею в ЄС.

Країна може похвалитися також багатьма пам’ятками культури, які варто побачити.

З Днем Незалежності, Польща!

18.11

Латвія

День проголошення Латвійської Республіки

Відзначається в зв'язку з проголошенням «Акту про незалежність» 18 листопада 1918 року.

У Латвії офіційне державне свято, вихідний день. Традиційно починається урочистою ходою за участю президента Латвії та інших вищих державних посадових осіб і покладанням квітів біля пам'ятника Свободи в Ризі.

Вітаємо з Днем проголошення Латвійської Республіки!

ГРУДЕНЬ

01.12

Румунія

День Об’єднання Румунії

Національне свято вшановує об’єднання країни і формування румунської держави в її теперішніх кордонах, яке відбулося в 1918 році. Нагадаємо, що повна незалежність Румунії, коли відбулася ратифікація Декларації Незалежності від Османської імперії в 1877 році, була визнана в 1878 році. Однак тільки
1 грудня 1918 року у місті Альба-Юлія відбулося остаточне об’єднання з Трансільванією, Крисаною, Банатом і районом Марамуреш.

Сьогодні Румунія святкує свій Національний день, який також називають «Великий День Союзу», парадами і урочистими публічними виступами національних лідерів. Країна одягається в кольори національного прапора. Основні заходи проходять в містах Бухарест і Альба-Юлія. Це офіційне державне свято, так що у багатьох людей в країні вихідний день. Банки, державні установи та багато приватних підприємств закриваються, щоб дати можливість своїм співробітникам долучитися до святкової події або провести час із сім’єю.

Вітаємо з Днем Об’єднання Румунії!

06.12

Фінляндія

День Незалежності Фінлянції

Це національне державне свято, що відзначається 6 грудня на честь проголошення Фінляндією незалежності від Російської імперії.

Рух за незалежність Фінляндії розпочався після революції в Росії, котру спричинили заворушення через поразки у Першій світовій війні. Такий розвиток подій дав нагоду Фінляндії вийти з-під впливу Росії.

Після декількох розбіжності між не-соціалістами і соціал-демократами про те, хто повинен мати владу в Фінляндії, парламент, на чолі з Пером Евіндом Свінгуфвудом (фін. Pehr Evind Svinhufvud), проголосив Фінляндію як незалежною державою 6 грудня 1917 року.

День Незалежності вперше відзначався у 1919 році. Однак, в перші роки незалежності 6 грудня було в деяких частинах Фінляндії незначним святом, на противагу 16 травня — яке було святковим днем для Білих, котрі перемогли про-комунічтисні сили у Фінській громадянській війні 1918 року.

Протягом перших десятиліть незалежності, День Незалежності був дуже урочистим святом, котре відзначали патріотичними промовами і службами Божими. З 1970 року святкування набрали більш жвавого вигляду — магазини почали прикрашати свої вітрини синім і білим, кольорами фінського прапора, пекарі почали пекти торти з синьою та білою глазур'ю. Сьогодні, рок-зірки і артисти сприймаються як ті, що гідно показують фінський патріотизм.

Серед урочистостей, що відзначаються в цей день, почесною вважається прийому у Президента. Президент Фінляндії приймає велику кількість відомих фінів, а також іноземних громадян, які зробили щось корисне для Фінляндії, у своїй резиденції. Президентський прийом має назву «Бал у замку» (фін. Linnan juhlat). Ці прийоми завжди транслюються телебаченням і збирають велику кількість глядачів.

Для багатьох фінських родин традиційно у цей день запалювати дві свічки — синю й білу — в кожному вікні свого будинку у вечірній час. Цей звичай походить з 1920-их років, але ще раніше свічки ставили у вікна в день народження поета Йогана Людвіга Рунеберга, як мовчазний протест проти російського гноблення. Популярна легенда каже, що дві свічки використовувалися як знак для інформування молодих фінів на їх шляху до Швеції та Німеччини, щоб стати єгерами, що будинок готовий запропонувати житло і прихистити від росіян.

Вітаємо з Днем Незалежності Фінлянції!

13.12

Королівство Швеція

Національне Свято Швеції, День Святої Люсії

День Святої Люсії (Luciadagen) святкується в Швеції 13 грудня. Вранці вбрані діти приносять піднос зі святковим сніданком у ліжко своїм батькам. Люсія, перш за все – сімейне свято. Ввечері в більшості шкіл і дитячих садів організовується свято, головним елементом якого є хід Люсії. Організовані владою шведських міст ходи, можна побачити в самих різних місцях – наприклад, на залізничних вокзалах. Урочистості присвячені найдовшій ночі в році, і світло свічок Люсії повинно показати, що Різдво і весна вже не за горами. Адже ім’я святої було утворено від латинського слова «світло».

Вітаємо з Національним Святом Швеції, Днем Святої Люсії!