Прес-центр16 травня 2018, 09:05

Гранти на розвиток ОТГ

У рамках свого Фонду стратегічних інвестицій, Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк»., надаватиме гранти на впровадження місцевих ініціатив та інвестиційних проектів в  об’єднаних територіальних громадах (ОТГ).

Дедлайн – 28 грудня 2018 року.

У рамках цієї грантової програми, проект «Агросільрозвиток» планує надати 15 грантів на загальну суму приблизно 9,45 млн. гривень. Очікується, що сума кожного гранту може коливатись від 270 тис. грн до 675 тис. грн., остаточна сума гранту буде визначена в результаті переговорів. Додаткові залучені інвестиції (власні кошти, зовнішні інвестиції, державна підтримка та програми місцевого бюджету, донорське співфінансування, крім фондів USAID), лізинг чи кредити (у тому числі для придбання нового технологічного устаткування та модернізації їх виробництва) повинні складати не менше 30% від загального обсягу проекту.

Очікувана дата початку впровадження проектів – липень 2018 р. Тривалість грантових угод за цією програмою не перевищуватиме 12 місяців.

Мета, завдання і очікувані результати програми:

У рамках цієї грантової програми, проект «Агросільрозвиток»,  планує підтримати ініціативи з розвитку інвестиційних проектів  у:

Категорія 1: ОТГ у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Одеській і Запорізькій областях
Категорія 2: ОТГ, які   підписали Протоколи про наміри з проектом «Агросільрозвиток» з інших областей, або ОТГ, на території яких розташовані та здійснюють діяльність підприємства, які підписали Протокол про наміри з Проектом «Агросільрозвиток»

Завдання:

Розвиток несільськогосподарського бізнесу, в тому числі вдосконалення надання комунально-побутових послуг (як приклад, розвиток туризму і гостинності, поводження із твердими побутовими відходами, швейні майстерні тощо).
Розвиток аграрної маркетингової інфраструктури (як приклад, створення та/або оновлення потужностей для переробки місцевої сільськогосподарської продукції, виробництва місцевих продуктів харчування, створення та управління оптово-роздрібними та локальними ринками для збуту місцевої сільськогосподарської продукції, переробка відходів сільського господарства (зокрема, переробка відходів на тваринницьких фермах і комплексах) тощо).
Впровадження енергоефективних технологій на території ОТГ (як приклад, розвиток зеленої енергетики, виготовлення альтернативного палива (пілети, брикети), застосування новітніх технологій (автоматизація виробництва, контроль використання ресурсів і ін. тощо).

ДЖЕРЕЛО