Прес-центр14 травня 2018, 15:05

МОЛОДЬ ЛУГАНЩИНИ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У РЕГІОНАЛЬНОМУ СЕМІНАРІ «УКРАЇНА-НАТО: ФОРМУЛА БЕЗПЕКИ»

За ініціативи Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності облдержадміністрації у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася зустріч Голови Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО, народного депутата України Ірини Фріз з молоддю Луганської області.

На початку зустрічі директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Денис Денищенко представив поважних гостей та розповів про мету зустрічі, яка полягає в організації інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо політики та діяльності НАТО, його ролі у зміцненні міжнародної стабільності і безпеки, основних засад взаємодії та перспектив співробітництва Україна-НАТО.

«Цей захід, я сподіваюсь, надасть потужний поштовх та допоможе кожному сформувати власну позицію щодо євроатлантичної інтеграції України», - зазначив Денис Денищенко.

Голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат України Ірина Фріз сказала: «До 2014 року питання вступу України до НАТО було чимось відокремленим від потреб нашої держави та незрозумілим. НАТО існувало виключно в парадигмі стереотипів, створених радянською пропагандою. В мирній країні, що вже не пам'ятала, що таке війна, нейтралітет уявлявся гарантією того, що Україна ніколи не дізнається, що таке воєнні втрати, біженці та військові злочини. Я переконана сьогодні, що якби не анексія Криму та не російська агресія на Донбасі, питання вступу до НАТО в Україні постало б ще не скоро.

Сьогодні ми проводимо семінар в Сєвєродонецьку - на Луганщині, частина якої знаходиться під окупацією. Вважається, що схід України найменше підтримує вступ України до Альянсу. Втім, я вважаю, що саме Схід України сьогодні найлегше переконати у правильності такого кроку. Саме жителі Луганщини та Донеччини знають на собі, що таке окупація, бандформування під командуванням російських казаків, маргіналів та офіцерів регулярних військ Росії. Дехто втратив майно на окупованій території. Дехто втратив найдорожче - рідних та близьких. Війна може бути романтичною тільки в пропаганді Кремля. І я впевнена, що більшість хотіла б запобігти тому, що сталося з нашою державою в наслідок дій агресора номер один в світі.

Сьогодні ми говоримо про необхідність вступу України до НАТО. Це не обрання політичної партії, релігії чи орієнтації. Це обрання нашої безпеки та миру для держави та наших з вами близьких. Навколо НАТО завжди існували  міфи. Гадаю, що мало хто з вас знає, що з моменту створення у 1949 році Альянс не провів жодної операції аж до 1993 року! Отже, наше завдання сьогодні зруйнувати ті міфи, що створювалися та насаджувалися роками нам та нашим батькам, зрозуміти, що таке НАТО, навіщо Альянс створювався, як він працює та як приймає рішення».

Під час заходу спікери Ярослав Левченко, Координатор проекту «Україна-Солідарність-НАТО» та Тетяна Брежнєва, завідувач відділом системного аналізу проблем воєнної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, акцентували увагу молоді на перевагах щодо вступу до Альянсу, зокрема той факт, що на сьогодні наша держава витрачає на оборону 5 % ВВП, а членський внесок НАТО становить 2 % ВВП. Тобто це не лише запорука нашої безпеки, а ще й економічно-вигідна співпраця.

Наприкінці лекції між поважними гостями, студентами та молоддю Луганщини відбулася жвава дискусія, де останні мали змогу поставити питання щодо перспектив вступу України до Альянсу, стабільності та миру у нашій державі.