Прес-центр16 серпня 2017, 16:08

Відремонтований автомобільний шляхопровід поліпшить логістику у на Луганщині

Сьогодні відкрито важливий для транспортної логістики Луганщини об'єкт - автомобільний шляхопровід у Сєвєродонецьку.
Шляхопровід є важливою транспортно-логістичною артерією, яка з’єднує три найбільші міста підконтрольної частини Луганщини: Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне.

Луганська обласна державна адміністрація та зокрема Департамент зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності зробили все можливе та надавали всебічну підтримку для успішної реалізації проекту з відновлення зазначеного об'єкту. Він був реалізований в рамках діяльності Програми розвитку ООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) за фінансової підтримки уряду Японії

Шляхопровід розташований у м. Сєвєродонецьк на автомобільній розв’язці по вул. Об’їздна і пролягає на автомобільній ділянці дороги Р-66, яка тягнеться через більшу частину Луганщини, з’єднуючи північний захід з південним сходом області. Шляхопровід завдовжки 111 метрів був збудований у 1975 році. Через довготривалу експлуатацію, пересування військової техніки та обстріли, які зазнало місто у 2014 році, об’єкт отримав суттєві пошкодження. Було зруйновано асфальтобетонне покриття, пошкоджені залізобетонні поручні та несучі конструкції мосту, оголена арматура несучих залізо-бетонних конструкцій. Внаслідок цього рух автотранспорту по шляхопроводу був обмежений через небезпеку.

У березні 2017 року ПРООН за фінансової підтримки уряду Японії розпочала капітальний ремонт об’єкту. Були відремонтовані та посилені опори шляхопроводу і плити покриття для автомобілів і пішоходів. Повністю замінено асфальтове покриття, в тому числі під’їзних до об’єкту доріг. На шляхопроводі також була встановлена гідроізоляція та сучасна автономна система освітлення, яка працює на енергії сонця та вітра. Бюджет будівельних робіт склав 300 000 доларів США.

Відновлення об'єкта призведе до збільшення транспортної потужності дороги до 8 000 машин на добу. Це означає зростання обсягів виробництва, створення додаткових робочих місць на місцевих підприємствах, поліпшена .логістика та транспортний зв'язок в області.

Інформаційна довідка:

З 2015 року Програма відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки уряду Японії відновила 29 об’єктів соціально-економічної інфраструктури у Луганській та Донецькій областях: мости, насосні станції, медичні заклади, реабілітаційні центри, школи та інші. Ще 13 об’єктів інфраструктури у процесі відновлення.