Прес-центр26 березня 2018, 09:03

Візит делегації громад Луганської області у Чернівецьку область

До Вашої уваги фото, відео та матеріали з навчального візиту делегації громад Луганської області у Чернівецьку область на тему: "Реалізація проектів місцевого розвитку", організованого Луганським ВП Центру Розвитку Місцевого Самоврядуванняв рамках проекту U-LEAD з Європою "Підтримка децентралізації в Україні"!

Багато часу витрачено, щоб туди добратись, але отримані знання та досвід того варті.

По перше, експерти Чернівецького ЦРМС, які мають значний практичний досвід в реалізації проектів. Учасники статі туру отримали нові знання або дещо їх оновили щодо особливостей підготовки та реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва, логічною матрицею проекту, як дієвого інструменту підготовки проектів.
Вивчено досвід створення спортивно-екологічного простору у місті, впровадження механізмів сприяння покращенню системи управління ТПВ та використання сонячної енергії у вуличному освітленні, залучення інвестицій тощо.
Керівник туристично-інформаційного центру у м. Вижниця Катерина Стражир розповіла про позитивний досвід створення у гірській місцевості Буковинських Карпат своєрідного міні-кластеру з зеленого туризму, котрий дозволив не тільки актуалізувати природне багатство краю та зелений туризм, але і дав поштовх розвитку місцевих бізнесових ініціатив.

З метою вивчення практичних аспектів здійснено візити до Новоселицької, Великокучурівської, Сторожинецької, Глибоцької, Недобоївської та Рушинкської громад.
Що найцікавіше - кожна з них має свої великі та маленькі, але інноваційні перемоги, які можуть бути презентовані як успішний досвід - це й інноваційні системи сповіщення на випадок настання надзвичайних ситуацій, реалізації проектів з розвитку інтегрованого простору міських поселень, залучення коштів МТД для реалізації проектів з управління ТПВ у громадах.

В Чернівецькій області активно триває робота щодо створення опорних шкіл. Як виявилось, там також з цим виникають проблеми, але проблеми які пов'язані з розумінням та нерозумінням того, для чого це робиться. Але, незважаючи на це, робота триває, реалізуються проекти з термомодернізації будинків, створення спортивних майданчиків, у школах діє багато кружків та секцій тощо.
Також, в Чернівцях діє перша в Україна волонтерська пожежна бригада та створено сучасну систему зберігання та сортування продукції садівництва, яка в області займає питому вагу.
Група мала змогу відвідати кооператив, який був створений в рамках реалізації проекту місцевого розвитку у Глибоцькій громаді, в якій створили сучасну сироварню. Не зважаючи на вищу ціну на продукції - завдяки високій якості попит не зменшується.

В кожній громаді є скверики та об'єкти культури, де можна проводити дозвілля.
Новітнім було ознайомлення з успіхом залучення бізнесу до реалізації проектів місцевого розвитку за рахунок співпраці місцевої влади, бізнесу та громади.
Особливе враження справило місто Чернівці.

Деталь, яка просто тішила око - в центрі Чернівців практично відсутня вулична реклама. Ні бігбордів, ні сітілайтів, ні банерів на стінах. Цього просто нема і це супер. Та повернемось до архітектури. Чернівці - це архітектурна перлина України і особливе місце в міській архітектурі займають ансамблі.

Цікавим є факт, що в Чернівцях знаходиться 10 вищих навчальних закладів. Серед населення Чернівців значну частку складає саме молодь, при чому значна кількість з неї - приїжджі з інших країн.
Особливу увагу привертає Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, де сьогодні знаходиться Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Це грандіозний як по задуму так і по вартості будівництва архітектурний комплекс збудований протягом 1864 - 1882 років. Дуже цікаве місце для навчання та організації екскурсій.

Група мала змогу прогулятись вулицею, яку раніше підмітали трояндами та двічі на день мили трояндами - дуже красиво та вражаючи...
Також, в Чернівцях високо цінують міста-побратими, навіть створено спеціальну алею "Міст побратимів", де розміщується їх символіка.

На жаль всю інформацію з візиту до цікавого регіону Буковина не вдасться передати цим постом, але досвід та висновки вже розповсюджуються громадами Луганщини від учасників візиту!
А ще, на нашу думку, цілком зрозуміло, що сьогодні вивчення кращих практик та їх втілення у життя є шляхом до відновлення Луганщини!!