Прес-центр2 листопада 2020, 16:11

Для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні придбано надсучасне лабораторне обладнання. Усі види досліджень для маленьких пацієнтів закладу будуть безкоштовні

Луганська обласна дитяча клінічна лікарня вперше за 42 роки отримала нове лабораторне обладнання. Воно дозволить проводить понад 60 видів вірусологічних досліджень, біохімічні та гематологічні дослідження при мінімальній травматизації для дитини.

Очільник області Сергій Гайдай символічно вручив технічні паспорти на напівавтоматичний біохімічний  аналізатор BioSystems BTS-350, автоматичний біохімічний аналізатор BioSystems А-5, коагулятор COAX BioSystems, імуноферментний аналізатор LabAnalit; рідер, вотер, шейкер та гематологічний аналізатор КТ 6400.

«Це надсучасна апаратура, яка дозволяє розширити спектр діагностичних можливостей, скоротити терміни постановки та уточнення діагнозів, вибрати правильну тактику лікування. Від  діагностики розладів обміну речовин  на ранніх етапах до клінічних проявів захворювань, зокрема, цукрового діабету, захворювань крові, нирок, серцево-судинної системи у дітей», – зазначила Генеральний директор КНП ЛОР «Луганська обласна дитяча клінічна лікарня» Світлана Ошеко.

Найближчим часом будуть придбані ще чотири апарати для виявлення торч інфекцій, що дозволить робити увесь спектр клінічних досліджень. При чому, для маленьких пацієнтів лікарні вони будуть безкоштовними.

Як з’ясувалось, лікарня – єдина в Україні, у якій є дитячий реабілітаційний басейн розміром 3х4 метри, але вже багато років він не працює.

«Це не такі великі кошти, обрахуйте вартість робіт та надайте пропозиції – басейн зробимо обов’язково!», – надав доручення директорці Сергій  Гайдай. «Сьогодні ми побачили яскраву різницю між обладнанням, яке тут було, і сучасним. Чотири мільйони з обласного бюджету витрачені не даремно –лікарня забезпечена якісною медичною діагностикою», – зазначив він.