Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Засідання «круглого столу» щодо підбиття підсумків виконання Національного плану дій «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року відбулося в режимі відеоконференції.
У заході взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Вадим Пристайко, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, заступники міністрів з питань соціальної політики, охорони здоров'я, оборони, внутрішніх справ, закордонних справ, Урядова Уповноважена з питань ґендерної політики, низка партнерських неурядових організацій.
Під час заходу заступник голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська розповіла, що в області ще у 2016 році затверджено Регіональний план дій з виконання резолюції РБ ООН 1325 на період до 2020 року.
За її словами, в Регіональний план вже двічі вносилися зміни, виходячи із практичного досвіду його реалізації та з урахуванням пропозицій за підсумками трьох проведених моніторингів неурядових організацій.
Крім того, за підтримки структури ООН Жінки та її партнерів у 6 громадах Луганщини розроблені місцеві плани дій. З метою запобігання сексуальному насильству, пов’язаному із конфліктом, у 2018 році місто Рубіжне першим в Україні долучилося до Глобальної Ініціативи «Безпечні міста та безпечні публічні простори». Метою є створення в місті безпечного інклюзивного простору для жінок і дівчаток.
Катерина Безгинська зазначила, що у 2018 році в області сформована коаліція «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека», до складу якої увійшли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, патрульної поліції, громадських організацій, у тому числі, із сільської місцевості та населених пунктів, розташованих на лінії розмежування. У рамках роботи коаліції реалізовано два проєкти: «Жінка – захисниця», спрямований на підвищення обізнаності жінок, які мешкають у малих громадах, щодо дій в надзвичайних ситуаціях, та «Луганський обласний ґендерний ресурсний центр», у рамках якого проведено 6 виїзних семінарів для фахівців шести ОТГ та керівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, що координують впровадження резолюції 1325 на місцях та низку інших активностей.
У рамках співпраці з ООН Жінки та коаліцією досвід Луганщини щодо виконання резолюції в минулому році презентовано на міжнародній конференції в місті Тбілісі. Також, представники Луганщини із числа фахівців обласного, місцевого рівнів, громадських активісток взяли участь у двох інформаційних візитах із обміну досвідом щодо імплементації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 у Грузії та Литві.
Задля донесення широким верствам громадськості засад резолюції 1325 у минулому році членами коаліції сформовано та затверджено комунікаційний план. У рамках виконання плану, у грудні 2019 року проведено два конкурси за темою «Жінки та чоловіки – долаючи стереотипи»: фотоконкурс та конкурс для журналістів та блогерів.
Для надання підтримки жінкам, чоловікам та дітям, постраждалим від насильства, в області працюють спеціалізовані служби підтримки постраждалих, серед яких 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, 5 кабінетів невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги на базі гінекологічних відділень місцевих лікарень, регіональна «гаряча лінія» з питань запобігання та протидії домашньому і ґендерно обумовленому насильству та дискримінації за ознакою статі, а невдовзі в області буде відкрито перший кризовий притулок для жінок, постраждалих від насильства.
Під час заходу представники різних відомств та областей поділилися досвідом і пріоритетами у впровадженні резолюції. У зв’язку із закінченням строку дії Національного плану у 2020 році, експертами було презентовано структуру нового плану на період до 2025 року.