Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Державна санітарно-епідеміологічна служба України повідомляє, що за даними з офіційного сайту Всесвітньої організації охорони здоров’я (надалі – ВООЗ), здійснюється поширення хвороби, викликаної вірусом Зіка у Латинській Америці й країнах Карибського басейну.
Вірус Зіка передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes в основному виду Aedes aegypti, що живуть у тропічних регіонах. Ці ж комарі є переносниками збудників лихоманки Денге, Чикунгуньи й жовтої гарячки.
Інкубаційний період (час із моменту контакту і вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно не відомий, але, імовірно, становить кілька діб. Симптоми захворювання схожі на симптоми інших арбовірусних інфекцій, таких як лихоманка Денге: підвищення температури тіла, висипання на шкірі, коньюнктивит, біль у м’язах і суглобах, нездужання й головний біль. Ці симптоми зазвичай є слабко вираженими й зберігаються протягом 2-7 днів.
Проявіть особливу обачність для захисту від укусів комарів під час відвідування країн, де відбувається передача вірусу Зіка, або, без крайньої необхідності, утриматися від поїздок до країн Латинської Америки до стабілізації епідемічної ситуації в реїгіоні
Заходи профілактики: необхідно використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закриті двері й вікна. Крім цього важливо позбуватися місць можливого розмноження комарів, у разі їх наявності, проводити дезинсекційні заходи. При появі перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон'юнктивіт тощо), невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.