Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Щороку, 9 листопада, в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України від 06 листопада 1997 року № 1241/97.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.
Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.
Українська мова – це скарбниця духовної і культурної спадщини українського народу. У різноманітних формах існування української мови (старовинні усні перекази і літописи, народні пісні і думи, казки і міфи, поетичні і прозові твори тощо) зберігається історична пам’ять та досвід нації, її світоглядні і моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції і звичаї, тобто ознаки, що притаманні саме цій спільноті і тому є унікальними складовими національної ідентичності.
Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
Ось і сьогодні представники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Наталія Коломицева та Мирослава Клименко разом із колегами інших структурних підрозділів облдержадміністрації, студентською молоддю та відомими всім нам – Ольгою Лішик, Аліною Адамчук, Анжелікою Рудницькою, Наталією Шелепницькою й іншими знатними особами взяли участь у написанні диктанту у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля.