Прес-центр30 березня 2017, 14:03

Участь України в програмі Європейського Союзу «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)»

Департамент економічного розвитку, торгівлі та туризму повідомляє, що набрав чинності Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)».

COSME (Competitiveness of Small and Medium-sized Enterprises) – європейська програма підтримки малого та середнього підприємництва (далі – МСП) – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро. Перелік програм, що визначаються Європейською комісією, щороку змінюється та викладається в окремому документі – Робочій програмі.

Серед цих програм, наприклад: Європейська мережа підприємств EEN, Еразмус для молодих підприємців, Інтернаціоналізація кластерів МСП, Розвиток туризму, Полегшення доступу до державних закупівель та багато інших.

Доступна для України Робоча програма на 2017-й рік складається із 22 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками:

- полегшення виходу на зовнішні ринки;

- поліпшення умов для конкурентоспроможності;

- формування культури ведення бізнесу.

У відповідних розділах Робочої програми міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів.

COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Українські бізнесмени зможуть отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми «Еразмус для підприємців», різноманітні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування.

Нині в рамках COSME в Україні вже розгортається робота Європейської мережі підприємств (Europe Enterprise Network, EEN). Вона є віртуальним торговельним майданчиком  для стимулювання міжнародної співпраці та інноваційного розвитку малого та середнього сектору, а також для стимулювання трансферу технологій від наукових організацій до бізнесу. EEN-Ukraine має опікуватися пошуком  для МСП нових клієнтів, постачальників, партнерів, інвесторів, виробників чи дистриб’юторів, надавати консультації щодо участі в фінансованих ЄС програмах, проводити інформаційні дні та тренінги, міжнародні ярмарки та виставки.

         Більше про програму COSME можна дізнатися на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за посиланням http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=8dc8c0b0-4e27-409c-b... та на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з МСП (Executive agency for SMEs – EASME) https://ec.europa.eu/easme/en/cosme.