Прес-центр4 лютого 2021, 18:02

Французькі експерти зробили висновки щодо можливості реконструкції Попаснянського водоканалу

Цього тижня на Луганщині працювала делегація Посольства Французької Республіки в Україні та представники французьких компаній, які визначалися із обсягами робіт щодо модернізації Попаснянського водоканалу.

Підбив підсумки моніторингу незалежний експерт Міністерства фінансів Французької Республіки Олів'є Фостіні: «Протягом усього часу перебування в регіоні, у нас було дуже плідне спілкування. Я на власні очі переконався наскільки цей проєкт важливий для  Луганщини. Французькі та українські техніки спілкувались між собою. На сьогодні є всі умови, щоб підготувати пакет документів для подальшого розгляду Міністерством фінансів Франції. Якщо охарактеризувати проєкт, його цілі та амбіції одним словом – то це «ефективність». Ефективність щодо якості води, щодо економії енергії на її виробництво та постачання, а також скорочення втрат води. Мої висновки будуть схвальними, якщо компанії підготують повний пакет документів».

Також французькі експерти відзначили високий професійний рівень дискусії місцевих фахівців щодо технічних аспектів реконструкції об’єкта. Безпекова ситуація у районі проведення робіт, за словами представників делегації, є сприятливою. На прилеглій території проводиться оперативне та якісне розмінування.

Під час спілкування з журналістами голова Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай наголосив: «Цей величезний проєкт – надважлива подія для усієї Луганщини. 18 березня буде прийнято попереднє рішення щодо фінансування будівництва. Сьогодні ми зібрались вдруге, після того, як наші французькі партнери провели власний моніторинг та ознайомили нас з його результатами».

У свою чергу Франсуа Боде (компанія «Vinci») та Тібо Буштей (компанія «Razel») озвучили головну мету реконструкції водоканалу – забезпечити якісною питною водою населення Луганської області по обидва боки від лінії розмежування. За попередніми оцінками експертів вартість проекту складе 70-75 млн євро. Це довгостроковий пільговий кредит уряду Франції Україні, який передбачає обов’язковою умовою якого є виконання 30 % робіт українським підрядниками.

Крім того, було наголошено, що Луганська облдержадміністрація направила французькій стороні свої пропозиції щодо співпраці за іншими напрямами.