Прес-центр18 листопада 2021, 16:11

Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю презентувала результати дослідження умов та перспектив соціальної і трудової реабілітації осіб з інвалідністю

Сьогодні голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай взяв участь у засіданні «круглого столу» щодо підведення підсумків соціологічного дослідження в рамках проєкту «Програма сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю».

Дослідження проводилось у вересні-жовтні 2021 року Громадської Спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» та охопило три тисячі осіб. Його метою було вивчити існуючі умови, можливості і перспективи для подальшої соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні.

Вітаючи присутніх Сергій Гайдай зазначив, що пишається тим, що є такі сильні, незламні, амбітні та активні люди.

«Наша влада почала робить перші кроки до безбар’єрності. Цим питанням займається наразі перша леді України. Розумію, що це велика робота, яка доводить, що ми можемо та хочемо надати можливість особам з інвалідністю повноцінно жити, – наголосив очільник області. – Луганщина теж активно підключилась. Ми бачимо це на наочному прикладі. Дякую, що є така людина – Микола Надулічний, який доводить не тільки теорією, а й ще практикою, що кожний ідея, проєкт має продовження».

У свою чергу, начальник відділу Сєвєродонецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Вікторія Чернявська повідомила, що громадська спілка «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю», яку представляє Микола Надулічний, стала переможцям конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю. Для реалізації проєктів надається фінансова підтримка з державного бюджету понад 3,5 млн грн. Вона побажала успіхів переможцям та запросила стати учасниками наступного конкурсу.

Радник ПРООН в Україні з питань примирення та соціальної єдності Ганна Борова нагадала, як починалася та наразі триває робота з Луганською асоціацією організацій осіб з інвалідністю.
Також на «круглому столі» виступила директор Департаменту соціального захисту населення Елеонора Поліщук, яка зазначила, що в області проживає понад 30,0 тисяч осіб з інвалідністю, з них – 2,0 тисячі дітей.

«Наразі у Рубіжному почав працювати Луганський обласний центр реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження», також ще є одна амбітна задача – відновити центр реабілітації для дорослих на території Луганської області», – сказала вона.

Микола Надулічний презентував учасникам заходу результати кабінетного і соціологічного дослідження в рамках «Програми сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю».

Зокрема, у рамках кабінетного дослідження був проведений експертний аналіз існуючих вітчизняних нормативно-правових документів, програм соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, статистичних даних щодо реалізації державної політики у цій сфері. Крім того, був здійснений аналіз міжнародного досвіду щодо відповідної тематики, який порівнювався з практиками професійної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні.

Соціологічне дослідження включало в себе всеукраїнське анкетне опитування цільової аудиторії у кількості 3158 осіб (особи з І, ІІ, ІІІ групами інвалідності), фокус-групове опитування (фокус-групи проводилися у 14 областях України та в м. Київ по 8-12 учасників у кожній групі), індивідуальні інтерв’ю з представниками бізнесу, які працевлаштовують осіб з інвалідністю (всього 30 інтерв’ю). Було вивчено практичні аспекти існуючих на сьогодні умов, можливостей і перспектив для соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні (як з точки зору працевлаштованих осіб з інвалідністю або тих, хто знаходиться в пошуку роботи, так і з позиції потенційних або фактичних роботодавців).

За результатами проведених заходів і на основі зібраних даних формується збірник з матеріалами дослідження, підведеними підсумками, рекомендаціями і корисними посиланнями, як для центральних органів виконавчої влади, так і для людей з інвалідністю та громадських організацій, які опікуються тематикою соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні.